Sari la conținut
Forum Roportal
oana_norkys

O poveste de dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi au trecut multe luni de la despartirea noastra...nu l'am putut uita! Ultima discutie a noastra inca imi este intiparita in minte....inca simt gustul amar al vorbelor lui...

si inca ma intreb daca m'a iubit vreodata...

Si totusi de cand ne'am despartit viata mea s'a schimbat in bine...au aparut lucruri noi...un nou job, o noua tara, noi prieteni. Toate astea m'au facut sa refuz sa ma mai

gandesc la el... Insa trebuia sa ma intorc in tara, trebuia sa merg sa'mi dau examenele la scoala, eu frecventand cursurile de fara frecventa. Primele zile au fost placute,

intalnirea cu prietenii mei din tara m'a facut sa scap de teama k l'as putea intalni din nou.

 

 

Dar a venit si ziua in care trebuia sa merg la scoala, sa merg la locul unde noi ne'am cunoscut, sa fiu nevoita sa retraiesc momentele cele mai frumoase ale relatiei noastre,

momentele de inceput. Aveam teama in suflet, dar ma consola gandul ca nu am cum sa'l intalnesc pentru ca el se retrasese de la scoala. Obosita dupa atata drum...2000 si ceva de km,

eu venind din italia, era cat pe ce sa intarzii la examene. Insa cu putina graba am reusit sa plec la timp de acasa. Eram prea tensionata din cauza examenelor incat num'am mai

gandit la el. Eram nerabdatoare sa'mi intalnesc colegii cu care am legat niste prietenii foarte frumoase.

Ajung la scoala, grabita cobor din masina...Nu stiu ce sa cred...imaginatia imi joaca feste sau e el in fata scolii... Uitandu'ma mai bine am realizat ca nu scapasem de ce ma

temeam cel mai mult. Era el...era acolo. Dupa multe luni il revedeam din nou. Inima imi batea din ce in ce mai tare si mainile imi tremurau iar pasii incercam sa fie cat mai mari pentru

a intra mai repede in scoala. Nu stiam daca acea imensitatea de sentimente pe care le simteam atunci erau din cauza stresului cauzat de examene sau din cauza baiatului pe care il

iubisem nebuneste mai bine de 1 an.

Am trecut pe langa el ca si cum nu l'as cunoaste , deci imi doream mult sa vorbesc cu el. Am intrat in clasa, am incercat sa ma prefac ca nu s'a intamplat nimic. Cand m'am linistit un pic,

am auzit usa clasei deschizandu'se...era din nou el. Venise sa vorbeasca cu un coleg din clasa mea. Am iesit imediat din clasa si m'am dus spre iesirea din spate a scolii, simteam nevoia sa fiu

singura...sa ma linistesc insa el a venit dupa mine. M'a privit in ochi, si parca imi aminteam toate momentele cu el, muream de nerabdare sa ma i'a in brate, sa'l simt aproape de mine...

Dupa niste priviri in care am simtit ca ma topesc au venit si primele cuvinte din partea lui:

-De ce ma eviti, de ce nu vrei sa vorbesti cu mine?

Nu stiam ce sa zic, nu intelegeam intrebarea lui. Imi facuse destul rau...oare de ce ma mai intreaba acum de ce il evit... Nu am reusit sa scot nici un cuvant. Se uita la mine si parca il doream

din nou.S'a apropiat si m'a imbratisat. In momentele acelea nu stiam ce sentimente ma incearca. Daca de ura pentru tot raul care mi'l facuse, sau de fericire ca sunt din nou langa el.

Vroiam sa ma retrag din bratele lui dar sufletul imi spunea altceva. Simteam respiratia lui din ce in ce mai alerta la fel ca si bataile inimii...si totusi nu puteam scoate nici un cuvant.

Intr'un final mi'a dat drumul...si mi'a spus ca dupa examene vrea sa vorbim si ca ma asteapta la el...ca stiu unde sa'l gasesc. Inca nu eram in stare sa spun nimic, m'a pupat pe frunte si a plecat.

In timpul examenelor nu am facut altceva decat sa ma gandesc la el.Nu stiam nimic...daca are o noua relatie sau nu. Plecand de la scoala inima imi spunea sa merg la el, am incercat sa ma controlez

dar nu am putut. Am ajuns la el in fata blocului, cred ca am stat 3 sferturi de ceas ca sa ma gandesc daca e bine ce fac. in final am urcat scarile blocului.Inima ma indruma unde sa merg insa

mintea imi spunea cu totul altceva. Am ajuns in fata usii, am sunat si usa s'a deschis. Era el...a zambit si mi'a spus ca era sigur ca o sa vin. Odata cu intrarea in apartament, nu m'a mai interesat

daca are o relatie sau nu...daca din nou isi bate joc sau acum vrea ceva serios.

M'am lasat prada dorintei...prada sentimentelor. Mi'a fost asa dor de saruturile lui. Cu fiecare atingere ma simteam in al noualea cer. Nu l'am lasat sa imi spuna nimic, ci doar sa sa ma iubeasca.

A fost o noapte de pasiune, o noapte in care am contat doar noi doi. Retraiam toate momentele frumoase si ma simteam fericita.

S'a lasat noaptea...el a adormit in bratele mele... M'am retras usor, l'am saruta (stiam ca va fi ultima oara), si am plecat. Pe drum spre casa aveam in minte doar atingerile lui. Ajungand in camera mea

am adormit cu gandul la el...era ultima noapte care o petrecusem cu el. Aveam nevoie de el, aveam nevoie de o amintire frumoasa.

Dimineata m'am trezit, uitandu'ma la telefon am vazut zeci de apeluri de la el si doua sms'uri. Inca imi stia nr...pentru ca il aveam pe acelasi ca acum cateva luni.

Insa spre deosebire de ziua inainte cand inima a castigat indrumandu'ma spre el...acum am gandit cu mintea. Am vizualizat apelurile, iar sms'urile le'am sters fara a le citi. Stiam ca se pricepe foarte bine

la vorbe frumoase si ma putea face in orice moment sa ma intorc la el. Si deja ma ranise enorm in acel an in care am fost impreuna. Odata cu stergerea sms'urile, a, aruncat si cartela din telefon.

Cu inima inca indoita, am zburat a doua zi spre italia, locul unde ma mutasem in urma cu cateva luni si de atunci nu am mai stiut nimic despre el. Stiam ca daca voi ceda ma va ranii din nou.

Si acum, dupa un an de la ultima noapte petrecuta cu el, inca mai simt atingerea lui, inca gandul la el imi da fiori. Ce o fi cu el...ce o face acum? cu cine o fi...niciodata nu voi sti... La fel cum nu voi

sti nici ce a scris in acele doua sms'uri. Acum imi e bine...sunt implinita pe toate planurile, insa sunt momente in care inca ma intreb..ce ar fi fost daca in acea noapte ramaneam cu el...

 

 

Sper ca nu v'am plictisit...am vrut doar sa impart cu cineva povestea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O impartasesti pe mai multe site-uri, povestea asta? Ca "pare" copiat din alta parte textul asta. :roll:

In rest.. Foarte frumos.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O impartasesti pe mai multe site-uri, povestea asta? Ca "pare" copiat din alta parte textul asta. :roll:

In rest.. Foarte frumos.

Nu o impartasesc pe mai multe site'uri. Am scris'o initial intr'un document salvat in calculator, probabil de asta pare copiat cum spui tu. Si de acolo am dat copy-paste:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu v'am plictisit...am vrut doar sa impart cu cineva povestea mea!

 

 

Da, faina poveste de dragoste, cert e ca inca il iubesti.

Bine ai venit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere!

 

da' sunt curios, nu te-ai cuplat cu niciun romanas pe acolo ? Ca vorba aia, geme Italia de romani.

Deocamdata sunt singura... Nu am nici o relatie cu nimeni. E greu sa reusesti sa ai incredere din nou in cineva, dupa ce ai fost dezamagit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata sunt singura... Nu am nici o relatie cu nimeni. E greu sa reusesti sa ai incredere din nou in cineva, dupa ce ai fost dezamagit

 

 

Ia stati, m-ati pus pe ganduri ! :think:

Editat de Vivace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×