Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Trenul pana la mare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum a inceput sezonul estival, evident.. cu speranta ca vremea isi va reintra pe fagasul normal.. se merge la mare..

 

O perioada.. de cand cu lucrarile la autostrada.. masinuta este de evitat. N-ar fi asta o problema, din moment ce mie oricum imi place sa calatoresc cu trenul.

Dar.. pentru ca ultima data cand am fost cu trenul la mare.. am facut cam 6 ore.. mi s-a cam luat. Nu stiu insa cum se circula acum, am inteles ca s-ar fi remediat problemele la sinele de tren si ca se circula normal acum.

 

Stie careva care e realitatea?

 

 

Multumesc pentru orice info.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de mersul cu masinuta: autostrada e ok, dupa punctul de taxare va trebui sa treci prin Cernavoda (care este destul de pustiu si plictisit), nu am observat gropi sau altceva deosebit, circulatia e buna (ma rog, nu stiu cum e in weekend, dar in timpul saptamanii a fost foarte fain, deci recomand deplasarea sa fie pusa pe un miercuri seara). Exceptand Costinesti care e praf, restul statiunilor au drumuri relativ ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de orice drum care leaga capitala de o anume destinatie la sud de munti.... sunt bune, ce mai... ultimul care m-a umplut de invidie e Bucuresti Giurgiu :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum trenul pana la mare face in jur de 2 ore si jumatate :)

asa am auzit si eu ca se laudau la stiri, poate o fi si adevarat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti Giurgiu :mda:

...avea niste gropi destul de multe si destul de mari la iesirea catre vama. Poate le-au reparat de cand nu am mai trecut eu pe-acolo. In rest, ai dreptate, e fasia aia luuuuuunga si dreapta, ca-n palma. A, da, mai erau niste gropi printr-o comuna... Cucuieti sau ceva de genu' asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara iesirea spre vama. aia e proasta. ca si Podul prieteniei, de altfel focus.gif

sigur ca am dreptate c-am fost de curand pe el.... e refacut nou nout. 4 benzi. excelent.tease.gif

 

sunt on topic ca este vorba de un alt drum spre aceeasi mare rolleyes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trenul care ajunge la mare în 2 ore şi este dotat cu aer condiţionat şi wi-fi. Cât costă un bilet

 

 

Trenul operat de compania privată parcurge distanţa până la mare în două ore şi 15 minute, iar un bilet costă 40 de lei, potrivit Mangalia News.

 

Trenul pleacă din Capitală la ora 9:55 şi ajunge după două ore la Constanţa; o altă rută operată de aceeaşi companie este Ploieşti-Braşov, cu opriri în Câmpina, Sinaia, Buşteni, Azuga şi Predeal.     Un bilet pe această rută costă 13 lei.

 

Bun Venit pe Litoral ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×