Sari la conținut
Forum Roportal
Guest325

nu mai suport singuratatea, am 22 de ani si vreau sa ma sinucid

Postări Recomandate

De foarte mult timp nu,de asta nu inteleg ce spuneti voi.Vreau sincer sa inteleg,dar nu pot.Pentru ca nu vad asa ceva in jurul meu,niciunde.

Dar va cred,nu am uitat de unde am plecat.Numai ca atunci nu era chiar atat de rau.

Scuze,dar chiar nu-mi pot imagina ca doar lucrurile astea mai conteaza in Ro.

Nu cred ca doar lucurile astea conteaza pt. toata lumea. Mai sunt si exceptii, dar, pentru mare parte din populatie, oricat ai vrea sa te prefaci ca nu observi, astea conteaza cel mai tare. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti dragutz sa traduci asta..

Nimic rau, in afara de faptul ca absolut totul este discutabil si negociabil si nimic nu e suprem. Cand ceva devine suprem, ne bagam la categoria oameni de plastic.

Cum ziceam, opinia si viziunea mea de individ dubios care ii judeca pe ceilalti si e cu atat mai dubios cu cat si recunoaste deschis asta :P

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta iarna mersesem cu sormea si cu niste prieteni de-ai ei la munte la schiat. Dupa ce ne-am cazat si am iesit din pensiune, gandurile mele fireste, erau: "hai pe partie". Ei ca nu, sa mergem mai intai sa vedem orasul, sa facem poze, sa blablabla. Asa ca i-am lasat si m-am dus sa schiez singur. Apoi sormea acasa: "M-au intrebat colegii de ce esti nesimtit. Nu stii deloc sa te comporti in societate." Mda... Plus ca mai e si faza aia enervanta cand esti cu un grup: "Bai, la 10 suntem gata si mergem afara." De unde... ca ei la 10 abia se trezesc. Si se invart doua ore de colo-colo ca niste oi dezorientate. Pai decat asa, mai bine singur. Si cum daca traiesti intr-un oras mic in care nu exista diverse cluburi, e greu sa gasesti pe cineva cu care sa imparti multitudinea de interese pe care le ai, atunci mai bine singur. E doar pierdere de vreme sa te tii dupa unul si dupa altul.

 

Pacat ca a ramas softul ala primitiv in noi, asa cum spune si SR, de pe vremea cand aveam nevoie de grupuri pentru a supravietui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta iarna mersesem cu sormea si cu niste prieteni de-ai ei la munte la schiat. Dupa ce ne-am cazat si am iesit din pensiune, gandurile mele fireste, erau: "hai pe partie". Ei ca nu, sa mergem mai intai sa vedem orasul, sa facem poze, sa blablabla. Asa ca i-am lasat si m-am dus sa schiez singur.

Si daca erati doar doua persoane si tu voiai intr-o parte, iar celalata persoana in alta parte, ce-ai fi facut? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca erati doar doua persoane si tu voiai intr-o parte, iar celalata persoana in alta parte, ce-ai fi facut? :think:

Presupun ca daca am fi doar 2 persoane, cealalta persoana nu ar fi o oarecare. Si ar fi stabilite mai toate lucrurile de dinainte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sper ca ti-a fost invatatura de minte, incat sa-ti dai seama ca-ti poti trai fericit viata de unul singur (in modern society), doar daca ai foarte multi bani si imaginatie, incat sa nu te plictisesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai cupla cu o persoana nepotrivita numai ca sa nu stai singur ? Valabila pentru toata lumea.

Nu , dar nu sunt doar nepotriviti pe lumea asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai cupla cu o persoana nepotrivita numai ca sa nu stai singur ? Valabila pentru toata lumea.

Daca mi-as permite sa emit pretentii justificate, sigur ca nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×