Sari la conținut
Forum Roportal
dadria

Teo Peter-prima victima a democratiei de pe axa Londra-Washington

Postări Recomandate

Uneori am impresia ca totul e doar un cosmar.Ca,la un anumit moment dat ma voi trezi si nu vor mai exista matusi Tamara,minciuni,procurori tineri si curajosi care se sunt ajutati sa se sinucida si apoi li se face o analiza psihologica(!!!!???),caini care trebuie sacrificati pentru ca noi sa uitam de toate problemele.

Si ,totusi....Nu e un vis.E crunta realitate.Azi totul a luat sfarsit. Ce democratie vrem noi sa copiem?Pe cine asteptau inaintasii?Pe aceia care dupa ce ne omoara fug acasa in bratele unchiului Sam,unde niciodata nu vor fi pedepsiti pentru ca ne-au omorat.Si ce daca a murit un roman?Asta e.Vina lui ca a stat in fata omului marcat de o partida de sex si mult alcool.Ce mai putem astepta daca cea mai turbata democratie arata asa?

Ca de la ai nostri nu putem sa asteptam nimic.Ei au facut contract pe vietile noastre,scutind pe americani de orice pedeapsa.

Mi-e scarba.Atat de scarba ........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori am impresia ca totul e doar un cosmar.Ca,la un anumit moment dat ma voi trezi si nu vor mai exista matusi Tamara,minciuni,procurori tineri si curajosi care se sunt ajutati sa se sinucida si apoi li se face o analiza psihologica(!!!!???),caini care trebuie sacrificati pentru ca noi sa uitam de toate problemele.

Si ,totusi....Nu e un vis.E crunta realitate.Azi totul a luat sfarsit. Ce democratie vrem noi sa copiem?Pe cine asteptau inaintasii?Pe aceia care dupa ce ne omoara fug acasa in bratele unchiului Sam,unde niciodata nu vor fi pedepsiti pentru ca ne-au omorat.Si ce daca a murit un roman?Asta e.Vina lui ca a stat in fata omului marcat de o partida de sex si mult alcool.Ce mai putem astepta daca cea mai turbata democratie arata asa?

Ca de la ai nostri nu putem sa asteptam nimic.Ei au facut contract pe vietile noastre,scutind pe americani de orice pedeapsa.

Mi-e scarba.Atat de scarba ........

 

 

L-am cunoscut pe Teo personal..cu multi ani inainte pe vremea cind cinta in Break Group 4 si impreuna cu Costi, Istvan sau Ica, ne delectau la dans-urile de la Foyer sau chiar Victoria. Au fost multi ani la rind, toata adolescenta mea ...Si imi pare foarte rau de el...A fost un tip adevarat si el traieste inca in amintirile noastre.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ASTA este democratia pe care o dorim : ii scuipam in ochi pe rusi , pentru ca , nu-i asa, ne-au facut mult rau de-a lungul a zeci de ani. In acelasi timp, exersam cele mai fine metode de pupinc*rism (scuzati expresia) cand vine vorba de americani. Nimeni insa nu ne-a spus ca America nu inseamna numai "BINE" . Nimeni insa nu le-a povestit romanilor ca expresia JUSTICE FOR ALL e buna doar pentru filmele de la Hollywood. Ce daca a murit TEO PETER ? Cine e pentru ei acest om ? Un simplu roman, ca toti ceilalti . Si un american , probabil, nu trebuie sa faca puscarie pentru uciderea unui roman. De fapt, ce mai vorbim, cand teo peter probabil nici nu se ...afla in taxiul respectiv!!! Stau si ma intreb ce se intampla daca , sa zicem, un mare artist american ar fi fost ucis (accidental) de ...un roman ? Cum ar fi actionat justitia lor ? Am vrut sa vina americanii . Ei bine, ei au venit. Daca e de bine sau de rau , mai ramane de vazut. Deocamdata, balanta inclina in favoarea raului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori am impresia ca totul e doar un cosmar.Ca,la un anumit moment dat ma voi trezi si nu vor mai exista matusi Tamara,minciuni,procurori tineri si curajosi care se sunt ajutati sa se sinucida si apoi li se face o analiza psihologica(!!!!???),caini care trebuie sacrificati pentru ca noi sa uitam de toate problemele.

Si ,totusi....Nu e un vis.E crunta realitate.Azi totul a luat sfarsit. Ce democratie vrem noi sa copiem?Pe cine asteptau inaintasii?Pe aceia care dupa ce ne omoara fug acasa in bratele unchiului Sam,unde niciodata nu vor fi pedepsiti pentru ca ne-au omorat.Si ce daca a murit un roman?Asta e.Vina lui ca a stat in fata omului marcat de o partida de sex si mult alcool.Ce mai putem astepta daca cea mai turbata democratie arata asa?

Ca de la ai nostri nu putem sa asteptam nimic.Ei au facut contract pe vietile noastre,scutind pe americani de orice pedeapsa.

Mi-e scarba.Atat de scarba ........

Bun venit pe Roportal, dadria! Pai stii, ca si in comunism, (numit asa bineinteles generic, de fapt a fost o dictatura personala si o diversiune totul) unii sint mai egali ca altii. In fata americanilor nu cred ca valoram mai mult decit niste broaste de laborator. Si, precum stii, ca in orice regim social, unii sint mai egali ca altii, si legile sint pentru oamenii simpli. Dar nu-ti fa singe rau, nu-i nimic nou sub Soare cu chestia asta. Am ghicit si eu, ca si multi altii care va fi in final deznodamintul acestei intimplari. Asta e. Sincer, chiar ai crezut ca va fi pedepsit? Ti-e scirba tare asa-i? ...si mie....ma duc sa vomit acum!...

Editat de Victor Apostu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jenant, jenant, jenant!

Acum poate se vor mai lamuri si altii ce inseamna America si ce sunt americanii! Sa nu uitam ca bazele le-au pus exilatii Europei!

Un neam de scursuri, inculti si infractori! Normal ca se apara unii pe altii.

Si se pare ca incep sa ii inteleg pe arabi.

 

AS DORI UN BOICOT NATIONAL!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentinta juratilor militari americani nu mai poate fi atacata in nici un fel. Tot ce poate familia lui Teo Peter este sa il dea in judecata pe animalul acela. Dar oricum nu va mai plati penal. Eventual doar material.

Ce bine ca a fost mustrat. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA, bine ca a fost mustrat, macar o fi promis si el precum copiii mici, ca nu mai face?

Sunt taximetrist si am fost la locul accidentului. Daca nu erau politistii era sigur linsat! Aviz celor care mai protejeaza infractori: mai lasati si Legea Strazii sa fie aplicata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori am impresia ca totul e doar un cosmar.Ca,la un anumit moment dat ma voi trezi si nu vor mai exista matusi Tamara,minciuni,procurori tineri si curajosi care se sunt ajutati sa se sinucida si apoi li se face o analiza psihologica(!!!!???),caini care trebuie sacrificati pentru ca noi sa uitam de toate problemele.

Si ,totusi....Nu e un vis.E crunta realitate.Azi totul a luat sfarsit. Ce democratie vrem noi sa copiem?Pe cine asteptau inaintasii?Pe aceia care dupa ce ne omoara fug acasa in bratele unchiului Sam,unde niciodata nu vor fi pedepsiti pentru ca ne-au omorat.Si ce daca a murit un roman?Asta e.Vina lui ca a stat in fata omului marcat de o partida de sex si mult alcool.Ce mai putem astepta daca cea mai turbata democratie arata asa?

Ca de la ai nostri nu putem sa asteptam nimic.Ei au facut contract pe vietile noastre,scutind pe americani de orice pedeapsa.

Mi-e scarba.Atat de scarba ........

...stiu ca s/a facut mult tam/tam pe cazul regretatului Teo, Dumnezeu sa/i de/a lumina!, insa...sa fim sinceri, chiar crezi ca daca puscasul marin ar fi fost judecat in romania, pedeapsa lui ar fi fost mai mare?

...cel mai recent exemplu care imi vine, este cel al sotiei lui paunescu,care a accidentat mortal 2 oameni, iar a 3-ia persoana a zacut mult si bine in spital!...care a fost pedeapsa? 2 ani cu suspendare...insa culmea tupeului ...a facut recurs, spunand ca pedeapsa este prea mare!...asa ca sa nu ne imbatam cu apa rece! :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×