Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Ghicesc in cafea

Postări Recomandate

Acum 4 ore, Dr.Jekyll a spus:

Azi e ziua mea

Hai cu dedicațiile

Vriies mi-am pus semn în calendar dar nu ai specificat care sâmbătă așa ca am pus pentru toate 

Fiero eu sunt pe forum dar îmi face figuri postatul de pe tel. Postez îmi arata ca am postat și de fapt nu postat.  O fi netul de vina.

La Multi Ani fericiti, Dr. Jekyll!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, Kleopatrah said:

Azi e ziua mea

Hai cu dedicațiile

Vriies mi-am pus semn în calendar dar nu ai specificat care sâmbătă așa ca am pus pentru toate 

Fiero eu sunt pe forum dar îmi face figuri postatul de pe tel. Postez îmi arata ca am postat și de fapt nu postat.  O fi netul de vina.

Sâmbăta asta, bre, care vine imediat! :laugh: Adică, pe 15 februarie. Dar e ok s-o mai dăm de ghicit și pe 22!

Cum facem, te anunț când termin ceașca aia cu cafea? :smile:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca deja văd ceasca ta de sâmbătă. 

În primul rand nu e ceasca,  e cană,  dar să nu ne pierdem în detalii.

Sâmbătă vei face un drum pana la magazin.  Acolo după ce vei încerca in zadar sa plătești cu cardul,  o să vrei să plătești cash cu bancnotă de 500 lei și casiera se va uita la tine cu ochi măriți zicând ca de unde vrei domle să am rest la 500 la ora asta?  

Tu vei ofta dezamăgit crezând ca doamna casiera a făcut ochii mari pentru că a observat ce cămașă frumoasă ai.

Așa că te duci pe la toate magazinele din jur să încerci să schimbi pe Eminescu fără succes.  

Pana când îți vei aminti ca în buzunarul ascuns de la geaca ai o hârtie de 100 de lei cu care Îți vei plăti în sfârșit cumpărăturile. 

Te întorci acasă și nu merge cheia de la apartament.  

Te strădui ceva timp sa descui pana când realizezi accidental de ce nu mergea cheia.

Lasasesi ușa descuiata la plecare.

Restul zilei va fi numai dintr-o fericire în alta.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Kleopatrah a spus:

Stai ca deja văd ceasca ta de sâmbătă. 

În primul rand nu e ceasca,  e cană,  dar să nu ne pierdem în detalii.

Sâmbătă vei face un drum pana la magazin.  Acolo după ce vei încerca in zadar sa plătești cu cardul,  o să vrei să plătești cash cu bancnotă de 500 lei și casiera se va uita la tine cu ochi măriți zicând ca de unde vrei domle să am rest la 500 la ora asta?  

Tu vei ofta dezamăgit crezând ca doamna casiera a făcut ochii mari pentru că a observat ce cămașă frumoasă ai.

Așa că te duci pe la toate magazinele din jur să încerci să schimbi pe Eminescu fără succes.  

Pana când îți vei aminti ca în buzunarul ascuns de la geaca ai o hârtie de 100 de lei cu care Îți vei plăti în sfârșit cumpărăturile. 

Te întorci acasă și nu merge cheia de la apartament.  

Te strădui ceva timp sa descui pana când realizezi accidental de ce nu mergea cheia.

Lasasesi ușa descuiata la plecare.

Restul zilei va fi numai dintr-o fericire în alta.

 

:biggrin: 

Cand eram mai tanara, ne distram cu unele colege pe tema "ghicitul in cafea" si chiar "le ghiceam" cate ceva din formele acelea ( chiar de-adevaratelea, asa ca sa ne amuzam...).

Editat de Lucia N
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Kleopatrah a spus:

Stai ca deja văd ceasca ta de sâmbătă. 

 

 

Ei, uite astea da preziceri, nu poșircile alea de la horoscop.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Kleopatrah a spus:

Azi e ziua mea

Hai cu dedicațiile

Vriies mi-am pus semn în calendar dar nu ai specificat care sâmbătă așa ca am pus pentru toate 

Fiero eu sunt pe forum dar îmi face figuri postatul de pe tel. Postez îmi arata ca am postat și de fapt nu postat.  O fi netul de vina.

Ma întrebam cine naiba e userita asta care a îndrăznit să se nască în aceeași zi cu Aseneth.:lol2:

Ai dracu ăștia cu internetul lor, nici mie nu imi merg datele de ceva vreme, abia reusesc sa vorbesc cu al meu de la serviciu, nu era suficient ca netul la el merge mult mai aiurea decat in Romania.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 hours ago, Kleopatrah said:

Stai ca deja văd ceasca ta de sâmbătă. 

În primul rand nu e ceasca,  e cană,  dar să nu ne pierdem în detalii.

Sâmbătă vei face un drum pana la magazin.  Acolo după ce vei încerca in zadar sa plătești cu cardul,  o să vrei să plătești cash cu bancnotă de 500 lei și casiera se va uita la tine cu ochi măriți zicând ca de unde vrei domle să am rest la 500 la ora asta?  

Tu vei ofta dezamăgit crezând ca doamna casiera a făcut ochii mari pentru că a observat ce cămașă frumoasă ai.

Așa că te duci pe la toate magazinele din jur să încerci să schimbi pe Eminescu fără succes.  

Pana când îți vei aminti ca în buzunarul ascuns de la geaca ai o hârtie de 100 de lei cu care Îți vei plăti în sfârșit cumpărăturile. 

Te întorci acasă și nu merge cheia de la apartament.  

Te strădui ceva timp sa descui pana când realizezi accidental de ce nu mergea cheia.

Lasasesi ușa descuiata la plecare.

Restul zilei va fi numai dintr-o fericire în alta.

 

Fain! 

He, he! Acasă am într-adevăr o cănuță din sticlă din care-mi beau în weekend cafeaua iar la serviciu o cană în toată regula. Tu, probabl, m-ai „vizualizat” doar la serviciu. :smile:

În fine, stai să vină poimâine, adică sâmbătă. Mă dau la o cafea, o beau și-ți trimit apoi un mesaj pe forum: „Aseneth, draga mea, băui cafeaua, stau cu cănuța în față și aștept să-mi zici de bine sau măcar ce-o fi, acolo!”  :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseneth, draga mea, tooaaată ziulica te așteptai cu ceașca aia din care băui cafeaua! Ce fac, mai aștept sau o spăl? :laugh:

PS: Dacă nu-mi răspunzi, știu, o să-mi ghicesc singur. :sad: 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×