Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

sotiorul meu stie sa gasteasca multe feluri de mancaruri chinezesti , e mort dupa sosul de arahide ( sper ca am luat alunele potrivite) si mai ales pastele ce bune le face :P la fel de bune ca in restaurant , mi-e imi place chicken curry 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte picanta mancarea cu curry la restaurant?? am zis ca acum de valentine`s day mancam in campus ca imi e pofta de ceva dar la 2 ani vreau in restaurantul chinezesc si vreau sa ma documentez :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am sa incerc sambata seara pentru prima data mancarea chinezeasca..habar nu am ce o sa mananc dar nu o sa ma arunc la nimic excentric :yahoo:

 

o sa va spun impresii dupa :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca-mi place???

Intr-o seara, la vreo 2 ore dupa ce mancasem zdravan, fostul cumnat m-a dus pe mine si sora mea la niste chinezi acasa. Am mancat 5 feluri de mancare, 3 portii de desert si cred ca am baut cel putin 1 litru de ceai (cred ca era iasomie, nu retin exact). deduceti voi ce si cum :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubesc mancare chinezeasca...cel mai mult imi place suchy,orezul cu muguri de bambus si alte protii...am mancat la un restaunrant din Bucuresti la benihana ceva ce pana atunci nu am manacat nici unde: supa de ceapa care a fost super si inghetata prajita...nush cum era exact dar super interesant arata...oricum e beton mancarea chinezeasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scris de r4ull:

Iubesc mancare chinezeasca...cel mai mult imi place suchy

Suchy??????? :spiteful: ,ce este suchy?(vrei sa zici de sushi,made in japan?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna !

 

Fiti amabili si povestiti-mi si mie cum se prajeste orezul. Am tot vazut prin restaurantele chinezesti orez prajit cu legume, si am si mancat. Dar cum se prajeste orezul? Vreau sa fac si eu acasa.

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×