Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

Diverse probleme in familie si nu numai

Postări Recomandate

si cand se naste copilu? :) atunci e betia mai mare

 

daca pui la suflet o sa ai mult de suferit.. intreaba-te de ce faci asta, uneori facem asta pentru ca e facil, fara sa stim motivul, sau pentru ca nu e cum vrem noi.

 

poti schimba personajul, dar ce ramane neschimbat?

 

nu cred ca ma-si apuca de baut cand o sa fiu tata.

Un copil este o binecuvantare, dar depinde si cu cine e acel copil.

 

Zi de zi ma intreb de ce fac asa ceva. Si nu gasesc un raspuns clar.

 

personajul il pot schimba mereu , ce ramane neschimbat este , cum sa spun , gandirea mea. Rea sau buna..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci o sa te imbeti o data de bucurie si o data de suparare.

 

Vezi tu, atunci cand iti impui interdictii atunci le incalci, si nu te poti nici macar bucura, de ciuda sau frica. Ceea ce gandesti tu este bine, este bun, dar nu este tocmai nimerit. Pentru ca e bine sa lasi viata sa te surprinda cu ce are ea mai bun.

 

Esti ca un indian, care traseaza un cerc, se aseaza in mijloc, si se roaga sa nu il atinga nici un spirit rau. Trebuie tarie ca sa reusesti, dar care este rasplata sau miza? Asta merita, nu cercul in sine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci o sa te imbeti o data de bucurie si o data de suparare.

 

Vezi tu, atunci cand iti impui interdictii atunci le incalci, si nu te poti nici macar bucura, de ciuda sau frica. Ceea ce gandesti tu este bine, este bun, dar nu este tocmai nimerit. Pentru ca e bine sa lasi viata sa te surprinda cu ce are ea mai bun.

 

Esti ca un indian, care traseaza un cerc, se aseaza in mijloc, si se roaga sa nu il atinga nici un spirit rau. Trebuie tarie ca sa reusesti, dar care este rasplata sau miza? Asta merita, nu cercul in sine.

 

stiu ce vrei sa spui.

dar nu mai stiu ce sa mai fac. La 16 ani am reusit sa am un singur prieten si o viata sociala inexistenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, nici eu nu stau mai bine la capitolul asta, tot asa :)

nu mai am nici 16 ani, pe atunci nu imi puneam problema.. dar sunt multumita, straniu, nu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.

am citit cele spuse de tine si sincer se cam aseamana cu viata mea.Eu am ajuns la varsta de 20 de ani si tot nu m-am maturizat complet din cauza celor traite in tot acesti ani.de ce?Parintii mei ...daca mai pot fi parinti in intregime....sunt ...nu gasesc acum cuvantul potrivit.Tata este alcoolic. si des face scandal acasa .Mama este mama si a fost prezenta in viata mea mai mult decat tata,dar nu poate sau nu vrea sa puna capat acestei casnicii esuata iar motivul nu il stiu si imi pun mereu intrebarea:"De ce mai indura toate astea?:Cate o data mi-o spun cu voce tare si primesc acel raspuns care imi inchide gura:"Pentru voi mama,pentru voi,,,,poate so schimba"...Pentru mine si sormea?Din ce am citit la tine am obsevat ca ai spus ceva ca parintii sunt divortati,iar mama ta este trista din prisma faptului ca nu sa recasatorit.Da la acest lucru ma gandit si eu daca ai mei s-ar despartii cu siguranta voi alege sa stau cu mama,,,la tata nici nu poate fi vb.Sfatul pe care ti-l pot oferii este sa inveti bine chiar foarte bine ca dupa terminarea liceului sa iei bacalaureatul si sa poti sa te inscrii la o facultate care sa iti si placa ,si sa stai la camin,sa-ti faci acolo prieteni sii sa-ti gasesti o prietena.Eu nu am putut sa ma invat atat cat sa iau bacul din vina certurilor de acasa.nu am invatat o zi ,doua,,saptamani la rand si am ramas in urma cu materia si nici nu mi-am dat seama ca liceul era pe sfarsite si bacul batea la usa...usa la care eu pierdusem cheia nu puteam deschide .Am trecut peste esecul meu la Bacalaureat,o data si inca o data.si ce crezi u ca am facut cand m-am vazut fara bacul luat cand toti prietenii si colegii erau la facultate.Am luptat cu desavarsire si m-am angajat....nu ca sa imi pot "cumpara "bacalaureatul ci pentru a face meditatii si a lua bacalaureatul pe capul meu.In acest moment spre rusinea mea nici in prezent nu am acea diploma,,din diverse cauze....nenumarate,dar am gasit alt job si lucrez pentru ami indeplinii visul cu sau fara ajutorul familiei.Asta trebuie sa faci si u sa incerci sa te descuri singur ca numai atunci vei stii cu adevarat cine esti si asta iti va da incredere deplina in tine.In legatura cu viata sentimentala sa stii ca asta vine de unde te astepti mai putin.Este normal sa fi timit la inceput toti au fost asa dar doar putin mai recunosc.

Ce poti sa-ti mai spun este ca soarta iti este data dar nu batuta in cuie si o ca o poti face asa cum vrei tu dar fao cu cap.....

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc, da acum am incept sa fiu mai atent la scoala si sa invat. Inceputul e greu dar merge.

Iti urez succes cu bac-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×