Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Barbati ! Cum reactionati ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici pe ei insisi nu sunt in stare sa se iubeasca cum trebuie, altfel nu ar avea nevoie de o sluga acefala si oarba pentru a se simti mai bine. Tare mi-e teama ca aceasta imensa asa-zisa iubire de sine nu este decat un mecanism de autoprotectie ( tot se facea referire la asta), pentru ca trebuie sa fie devastator ca, inainte de ceea ce incasezi din mediu, sa incasezi de la tine insuti scatoalce. Misoginismul asta este un strigat de disperare, insa, din nefericire, este cel mai nepotrivit strigat de disperare pentru ca, in primul rand, este in stare sa sensibilizeze doar un "public" tinta destul de alterat sau, din contra, extrem de evoluat spiritual - ceea ce, desi unora le place sa se creada in felul asta si traiesc cu fantezii de mare spiritualism despre ei insisi, este totusi extrem de greu de crezut ca Iisus este activ pe ropo. :roll:

Editat de Sicilia
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu vad motivul "pur si simplu, tipa considera ca esti prost"

 

 

2.Barbatii pe ce motive refuza?

Prostia,pentru femei are o cu totul alta semnificatie decat pentru barbati.Exista un anumit tip de prostie,care pe femei le atrage.Nu am auzit pana acum de baieti care s-o fi fost refuzati pt faptul ca sunt prosti.

2.Barbatii nu prea refuza.Pentru ei mai conteaza si palmaresul.:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am auzit pana acum de baieti care s-o fi fost refuzati pt faptul ca sunt prosti.

 

Probabil nu-s chiar atat de prosti s-o si recunoasca. Sau li s-a zis "nu esti genul meu".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prostia,pentru femei are o cu totul alta semnificatie decat pentru barbati.Exista un anumit tip de prostie,care pe femei le atrage.Nu am auzit pana acum de baieti care s-o fi fost refuzati pt faptul ca sunt prosti.

2.Barbatii nu prea refuza.Pentru ei mai conteaza si palmaresul.:P

Deci si prostia e altceva la femei. Devine din ce in ce mai clar ca suntem din specii diferite. Ce altceva mai este diferit?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce altceva mai este diferit?

Viziunea asupra vietii.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi,la cat ati citit si cat cititi si cat veti mai citi,chiar nu v-ati prin cum stau lucrurile?

Difera foarte mult ce vede o fata si ce vede un baiat. N-as putea exact transpune in cuvinte. Sa zicem ca o fata... nu are nevoie sa gandeasca pentru a fi pragmatica. Simte pragmatic. Barbatii in schimb trebuie sa treaca prin filtrul ratiunii ceea ce se intampla in jur. Dar ratiunea este mai lenta decat emotia. De aceea fetele sunt cu un pas inainte. Nu au nevoie sa gandeasca prea mult ceva. Problema pe care o vad eu legat de discutiile de genul asta, si aici, si pe topicul meu, este aceea ca fetelor li se par vorbe fara rost toate discutiile legate de argumentele rationale in relatiile dintre barbati si femei, deoarece ele nu au nevoie de aceste argumente, ele simt argumentele direct, chiar daca cele mai multe nu le pot verbaliza.

De aici si atitudinea negativa, de blamare, sau condescendenta a multor fete... Normal ca dispretuiesti pe cineva care iti povesteste ceva ce tu oricum stiai(emotional vorbind), ca intai te plictiseste si apoi... te neaga, iti neaga torentul emotional care reprezinta insasi viata ta... deci cum ai putea fi de acord cu o asemenea persoana ?

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca eu n-as putea umple zeci de pagini de forum cu nemjltumirile fata de barbatii din viata mea? Iar apoi sa spun ca toti sunt la fel si sa ajung la fix aceeasi atitudine pe care o aveti voi?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eee,fetele s-au supărat pentru că noi,bărbaţii,ar fi trebuit să spunem ceva de genul:

"am fost refuzaţi de femei pentru că am fot proşti,nu am fost destul de sensibili,am fost nişte bădărani,nu ne-am ridicat la nivelul lor'bla,bla.

 

Cunosc o domnişoară care era îndrăgostită de Pablo,un puştan idiot din serialul pentru idioţi,Rebelde.E,domnişoara asta a refuzat zeci de băieţi pe motiv că nu seamănă şi nu se comportă ca Pablo al ei.Ea nu-şi prea dădea seama de ce tot îi refuză pe băieţi,însă eu,din câteva întrebări am reuşit să-mi dau seama ce-i de capul ei.

Un alt exemplu: poate o fată e tot timpul cu foamea în gât şi nu prea are ce hali acasă,so,ea va dori să se cupleze cu unul care e dispus să-i ofere cadouri constând în veritabile porţii de pizza şi de alte rahaturi culinare.Alta poate îşi doreşte să se plimbe cu maşina şi cum poate că tu nu ai maşină,te va refuza.Problema e la ea,nu la tine.Poate ţie nu-ţi plac maşinile.Dacă tipa îşi doreşte maşină,n-are decât să se ducă la muncă.Sou,problema e la ea,nu la tine.

Editat de CRISTI82
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nemultumiri.. Si atunci de ce ai relatia, de ce nu ai asteptat sa il cunosti? 4 Alexandra

 

 

Cristi82 ai spus cum nu se putea mai bine :friends:

Editat de CristianMarius2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eee,fetele s-au supărat pentru că noi,bărbaţii,ar fi trebuit să spunem ceva de genul: el

"am fost refuzaţi de femei pentru că am fot proşti,nu am fost destul de sensibili,am fost nişte bădărani,nu ne-am ridicat la nivelul lor'bla,bla.

 

Cum sa-ti spun eu frumos... Mie mi se pare ca nu ai dreptate. Asta n-ar fi nimic pt. ca nu ma obliga nimeni sa citesc ce scrii tu. Dar esti agresiv. Nici asta n-ar fi mare lucru, dar aici intra fete mai mici ca varsta, aflate in momente de cumpana, lipsite de sprijin emotional, iar aceste postari ale tale nu fac decat sa le amplifice complexele de inferioritate si sa le slabeasca increderea in sine. Ca sa nu mai spun ce poate sa-i auda urechile unei astfel de fete daca te intalnesti tu cu ea sau aveti corespondenta privata. De ce? Pt. ca femeile mature nu se complica sa-ti raspunda tie din bun simt.

 

Nemultumiri.. Si atunci de ce ai relatia, de ce nu ai asteptat sa il cunosti? 4 Alexandra

Tu de unde trasesi concluzia ca am terminat vreo relatie inainte de a sti exact cu cine am de a face?

Editat de Allexandrra
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×