Sari la conținut
Forum Roportal
Amet

O problema cu viza de tranzit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua , as avea si eu o problema daca este cineva destul de amabil sa ma ajute ...

Sunt navigator si de curand am fost la bucuresti pentru a primi viza de tranzit (C1D), pentru a pleca in voiaj , am avut documentele necesare care mi-au fost spuse de la companie respectiv : pasaport , formularul DS-160 , carnet de marinar , chitantele , poza , scrisoare de trimitere de la companie . Cand am ajuns la interviu , domnul de la ghiseu mi-a spus ca , conform sectiunii 211(g) nu imi poate acorda viza momentan deoarece nu am avut suficiente documente si am nevoie de procesare administrativa pentru a vedea daca sunt eligibil pentru viza si va urma sa fiu contactat telefonic de la ambasada in decursul a 2 saptamani.

Intrebarea mea : cam ce documente as mai avea nevoie ? De la companie mi-au spus ca ce mi-au dat dansii ar fi de ajuns , de la niste prieteni am auzit ca ar fi trebuit sa am si contractul de munca .

Si inca o intrebare : Exista posibilitatea de a nu primi viza ? Eu unul nu am mai auzit nici un navigator sa nu primeasca viza de tranzit.

Daca am mai avut cineva problema asta va rog frumos sa ma ajutati .

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×