Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Offffff! Sfinte Sisoe, Maica Precista si Inger, ingerasul meu ! :cry:

Sufar, sufar, inima mi-e bolnava, insa sunt gata sa-mi dezvalui ranile in fata voastra pentru ca stiu ca numai voi mi le puteti vindeca!

M-am decis sa scormonesc printre problemele mele amoroase si sa va impartasesc cateva dintre acestea (pe rand, cu lingurita) in speranta ca veti putea aduce alinare sufletului meu pricajit. :cry:

Pisi al meu, sufletelul pereche al sufletului meu mic, negru si, mai ales, trist, prin natura maretului sau loc de munca, calatoreste mult si pe mine ma lasa mereu singurica, suferinda, pricajita :cry: - ce mai, o prada sigura si usoara pentru lupii cei rai din intreaga lume si chiar si de pe roportal. :cry: Si de unde eu, o moralista convinsa, cea mai sigura si uitata usa a bisericii, ultima reduta pura in lumea asta plina de pacat, m-am trezit ispitita de febra adulterului.

In cazul in care niste oameni rai (ceea ce nu exista pe roportal, da' zic si eu asa) se vor grabi sa ma faca femeie de moravuri usoare, declar pe propria raspundere ca nu am picat in pacat, desi recunosc cu mana pe inima ca nu de putine ori m-am trezit salivand in fata unei anumite "vitrine cu prajituri".

No bine, sa nu va mai plictisesc cu stilul meu melodramatic, va adresez direct intrebarea : cand o veni pisi acasa, sa-i zic ca am pacatuit chiar si numai cu gandul? Sa fiu sincera cu el?

Editat de mița
Scos din concurs la cerere
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offffff! Sfinte Sisoe, Maica Precista si Inger, ingerasul meu ! :cry:

Sufar, sufar, inima mi-e bolnava, insa sunt gata sa-mi dezvalui ranile in fata voastra pentru ca stiu ca numai voi mi le puteti vindeca!

M-am decis sa scormonesc printre problemele mele amoroase si sa va impartasesc cateva dintre acestea (pe rand, cu lingurita) in speranta ca veti putea aduce alinare sufletului meu pricajit. :cry:

Pisi al meu, sufletelul pereche al sufletului meu mic, negru si, mai ales, trist, prin natura maretului sau loc de munca, calatoreste mult si pe mine ma lasa mereu singurica, suferinda, pricajita :cry: - ce mai, o prada sigura si usoara pentru lupii cei rai din intreaga lume si chiar si de pe roportal. :cry: Si de unde eu, o moralista convinsa, cea mai sigura si uitata usa a bisericii, ultima reduta pura in lumea asta plina de pacat, m-am trezit ispitita de febra adulterului.

In cazul in care niste oameni rai (ceea ce nu exista pe roportal, da' zic si eu asa) se vor grabi sa ma faca femeie de moravuri usoare, declar pe propria raspundere ca nu am picat in pacat, desi recunosc cu mana pe inima ca nu de putine ori m-am trezit salivand in fata unei anumite "vitrine cu prajituri".

No bine, sa nu va mai plictisesc cu stilul meu melodramatic, va adresez direct intrebarea : cand o veni pisi acasa, sa-i zic ca am pacatuit chiar si numai cu gandul? Sa fiu sincera cu el?

 

 

HMMM,dar de unde stii tu ca nu a salivat si el vreodata in fata unei anumite"vitrine cu prajituri"prin calatoriile lui peste mari si tari si nu ti-a spus de asta niciodata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HMMM,dar de unde stii tu ca nu a salivat si el vreodata in fata unei anumite"vitrine cu prajituri"prin calatoriile lui peste mari si tari si nu ti-a spus de asta niciodata?

Chiar daca ar fi salivat, greseala lui scuza si greseala mea? :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si poti tu, fata mami, sa spui, tot cu mana pe inima (da' pe inima sa fie :spiteful:) , ca n-o sa mai pacatuiesti never ever, nici macar cu gandu'? O:)

Daca raspunsul e afirmativ, spune-i. Te va ierta probabil dupa oares'ce negocieri privind petrecerea timpului.. nocturn :roll:

Daca raspunsul e negativ.. Neah.. nu-l mai plictisi cu nimicuri d-astea. El are mai multe ca tine. (pacate d-astea.. plictisitoare)

:rot:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si poti tu, fata mami, sa spui, tot cu mana pe inima (da' pe inima sa fie :spiteful:) , ca n-o sa mai pacatuiesti never ever, nici macar cu gandu'? O:)

 

Ei, cum sa nu pacatuiesc cu gandul? Prajiturele tentante nu se gasesc la orice colt de strada, dar cand ti-e lumea mai draga se fataie cate una pe sub ochisorii mei timizi si inocenti. O:)

Problema e ca mi-e frica sa nu cumva sa cedez vreodata in fata unei tentatii din astea. :cry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ar fi salivat, greseala lui scuza si greseala mea? :roll:

 

Pe tabela de marcaj inseamna 1-1 dar tu vezi scorul ca si cum ai facut autogol...de ce nu-l intrebi ?De ce trebuie ca tu sa consideri ca ai gresit din moment ce nu ai facut nimic de fapt?

Ceea ce ai facut tu se numeste"infidelitate emotiva" si daca sotul tau te iubeste cu adevarat nu iti va reprosa nimic.Eu in locul tau i-as spune.Nu este vreun pacat.Cati barbati nu se uita la femei pe strada si deja fac sex cu ele in gand chiar fiind cu sotia la brat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati barbati nu se uita la femei pe strada si deja fac sex cu ele in gand chiar fiind cu sotia la brat.

:eek:

E posibil asa ceva?

:soc:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

N-am nicio idee, dar ca sa economisesc din timpul tau si al celorlalti useri iti zic ce ti-ar zice ceilalti :

 

Big Lebowski : Nu mai ai nicio sansa, Esti moarta si golita psihic si stai cu pisi al tau doar din interes. Peste zece ani te vei sinucide

Kosmotro : Citeste doua trei carti si vei gasi raspunsul.

Hypatia : Fa ce crezi ca te face fericita.

Saharian : Degeaba salivezi la vitrina, ca nu-ti dau grataru

Dimineata : Du-te la preot si spovedeste-te, religia ortodoxa e singura care te poate salva, inca nu e prea tarziu pentru tine.

Mitica : Asa e toate femeile. Vrea mai mult desi are prea mult, Of, of, of, numai barbat sa nu fi si macar insurat sa nu te numesti.

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×