Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.Va rog sa ma ajutati!sper sa cititi pana la sfarsit.sunt intr-o relatie de 2 ani jum cu un tip.am gresit mult aman2...in fine in ultimu timp ma injura ma jigneste chiar mia tras si o palma pentru ca l-am facut de ras la o faza.si cred ca ma si inseala pentru ca isi inchide mereu telu seara si ma minte ca e acasa dar de fapt nu e.el zice ca ma iubeste ca nu ma inseala ca poate sa jure si pe biblie da nu stiu dc nu il cred.am uitat sa zic ca mi-am inceput viata sexuala cu el.eu am 16 ani iar el 20.cand suntem cu alti prieteni deai lui se comporta frumos imi cumpara tot ce vreau.eu as vrea sa ma despart de el pentru ca nu ma ami simt atrasa de el da chestia e ca am ramas singura (adica fara prietene) din cauza lui ca ieseam mereu si chestii.si mie frica ca daca o sa ma despart de el o sa raman singura de tot.va rodg sa ma ajutati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie frica ca daca o sa ma despart de el o sa raman singura de tot.va rodg sa ma ajutati.

si daca ramai singura de tot, ce-o sa se-ntample?

chiar asa de frica ti-e de singuratate, incat sa ramai cu cineva care te insala doar pt a avea un trup cald langa tine?

Editat de Hypathia
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii trebuie sa renunte la educatia din mass-media care te invata ca barbatul sau femeia sunt ceva de jucarie, de pe urma carora trebuie sa ai avantaje.

Daca nu te mai simti atrasa de el, dar stai cu el, inseamna ca esti ipocrita, in primul rand cu tine insati. Mai inseamna ca stai cu el pentru avantaje. Mai inseamna si ca ai un caracter egoist si rasfatat care te impiedica sa iti faci prieteni, pentru ca prietenii aia nu sunt mereu la indemana cand vrei tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca m-am atasat de el si nu e asa usor sa zici:gata din mom asta nu il mai caut , s-a term tot.sunt totusi 2 ani jum l mijloc.

e doar dependenta, va trebui sa ti-o depasesti.

dragoste nu cred ca mai e, din moment ce el te jigneste si tu vrei sa te desparti de el, dar ti-e teama de singuratate.

ar fi fost mai potrivit un titlu gen "teama de singuratate", nu "dragoste".

 

imi cumpara tot ce vreau.

probabil iti convine partea asta. :D

Editat de Hypathia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii trebuie sa renunte la educatia din mass-media care te invata ca barbatul sau femeia sunt ceva de jucarie, de pe urma carora trebuie sa ai avantaje.

Daca nu te mai simti atrasa de el, dar stai cu el, inseamna ca esti ipocrita, in primul rand cu tine insati. Mai inseamna ca stai cu el pentru avantaje. Mai inseamna si ca ai un caracter egoist si rasfatat care te impiedica sa iti faci prieteni, pentru ca prietenii aia nu sunt mereu la indemana cand vrei tu.

Intr-adevar sunt egoista dar prietenele mele ma evita deoarece sunt fitoasa si mai frumoasa decat ele(nu ma laud)si chiar iubitii lor intorc capul dupa mine.in concluzie cum as putea sa le recastig?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti, daca esti fitoasa nu poti sa ai decat alti prieteni fitosi, care vor face ce vor ei, nu ce vrei tu, asa ca nu vei dori sa ai prieteni d-aia, deci o sa stai singura si o sa te plangi ca nu ai prieteni, nu vei indentifica vreo problema la tine.

Frumusetea este trecatoare.

De recastigat un fitos e simplu - faci ce vrea el si el iti va acorda "onoarea" ca tu sa poti umbla cu el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e doar dependenta, va trebui sa ti-o depasesti.

dragoste nu cred ca mai e, din moment ce el te jigneste si tu vrei sa te desparti de el, dar ti-e teama de singuratate.

ar fi fost mai potrivit un titlu gen "teama de singuratate", nu "dragoste".

 

 

probabil iti convine partea asta. :D

nu e adevarat.am o situatie materiala chiar foarte buna.as vrea sa mi recastig vechile prietene si nu stiu cum.poate asa o sa il uit petrecand mai mult timp cu ele.si am f multe ''oferte'' de la alti baieti dar sincer nu ma atrag.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Tu nu vrei sa fii prietena cu vechile tale amice, vrei doar sa le folosesti ca sa uiti de fostul iubit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×