Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Uhm...

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

Sa presupunem ca aveti putere, ca sunteti...nu stiu, ca sunteti ceva, ca detineti o functie ultraultraultraimportanta. Cum credeti ca v-ati comporta? Ati avea o oarecare compasiune pentru semenii vostri [chiar si fata de cei care (va) gresesc] sau v-ati apuca de schingiuit, batut, biciuit, impuscat (chiar si cand v-ati fi trezit mofluzi ca ati dormit rau noaptea si ati visat urat)?

Fiecare dintre voi va cunoasteti destul de bine, asa ca in mod sigur ati sti ce fel ati reactiona in cazul in care ati avea putere. Deci, astept raspunsuri.

Editat de Xylocaine
  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa presupunem ca aveti putere, ca sunteti...nu stiu, ca sunteti ceva, ca detineti o functie ultraultraultraimportanta. Cum credeti ca v-ati comporta?

 

Exemplar.

 

Ati avea o oarecare compasiune pentru semenii vostri [chiar si fata de cei care (va) gresesc]

 

Da.

 

v-ati apuca de schingiuit, batut, biciuit, impuscat (chiar si cand v-ati fi trezit mofluzi ca ati dormit rau noaptea si ati visat urat)?

 

Niciodata.

 

Fiecare dintre voi va cunoasteti destul de bine,

 

Nu prea cred.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la faptul ca, atunci cand omul obtine o functie mare, isi da arama pe fata. Insa el stie dinainte ce ar face daca ar avea acea putere, numai ca deocamdata ii este imposibil sa actioneze, legea impiedicandu-l.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As fi la fel ca acum, dar mult mai responsabila pt. ceea ce fac. Nu as folosi forta, decat ca pe un ultim mijloc de constrangere, pt. a tine in frau oameni deosebit de periculosi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la faptul ca, atunci cand omul obtine o functie mare, isi da arama pe fata. Insa el stie dinainte ce ar face daca ar avea acea putere, numai ca deocamdata ii este imposibil sa actioneze, legea impiedicandu-l.

 

 

Vorbesti despre George Bush Jr aici???

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kill'em all!! :boxing: :butcher: :whack:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa presupunem ca aveti putere ...

 

 

Ma cunosc foarte bine deja, m-am nascut cu ceva care nu ma lasa sa fiu geloasa pe nimeni si pe nimic, nici nu m-ar interesa daca as castiga la loto lozul cel mare!!! iar daca printr-o minune as ajunge undeva sus-pus intr-o functie mare, as face ceva sa fiu pomenita si in Biblie!!! In acea tara/Stat as face ceva unic pe planeta spre binele omenirii sa aibe ce sa spuna lumea despre mine foarte mult timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×