Sari la conținut
Forum Roportal
Zlatanovr

viza studii SUA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara la toti,

A. As vrea continui studiile de Teatru in SUA. Am vazut ca aplicatiile se fac din toamna si raspunsul il primesti prin aprilie.

Ideea este:

1. ce sanse am sa continui studiile de Teatru, in anul III acolo? In anul II sa pregatesc toate actele

2. exista un barem de varsta avand in vedere ca am 35 deja?

 

B. Exista vreo sansa sa iau viza a 2-a oara daca la actele enuntate mai jos m-am adaugat cotitular pe contul prietenului? Refuzul l-am primit pe 25.05.2011.

Aveam o chemare de la cineva din Florida si desi am casa, masina personala, o facultate terminata- Psihologia si trebuie sa dau in octombrie examenul de terapeut pt care am facut 2 ani de studii si sunt studenta anul I ( atunci, acum am trecut in II) la Teatru, am fost refuzata. Posibile explicatii..ale mele, evident au fost: necasatorita, nu am copii si am 35 de ani.

 

As vrea sa aplic dinnou in iulie, imrpeuna cu prietenul,eventual prin excursie. Prima data am aplicat singura.

 

Va multumesc celor care ma puteti ajuta.

daca e mai simplu imi puteti scrie pe zlatanoviulia@yahoo.com

 

O saptamana frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A. As vrea continui studiile de Teatru in SUA. As vrea sa aplic dinnou in iulie, imrpeuna cu prietenul,eventual prin excursie. Prima data am aplicat singura.

 

Pentru viza de studii nu se aplica prin excursie cu prieteni, etc.

Apply la facultate si ei iti fac viza!!! dupa ce au evaluat credentialele de pana acum.

Intra pe site-ul facultatii si vei avea informatiile necesare si utile, altfel nu este valabila ... viza de vizita pentru studiat!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×