Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Monstrii de sub pat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de obicei eu dormeam sub pat asa ca...nema monstrii... :cheer:

si cum ajungeai sub pat? dormeai cumva la margine?

cand eram mica, daca eram lasata la margine, mereu cadeam din pat. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cum ajungeai sub pat? dormeai cumva la margine?

cand eram mica, daca eram lasata la margine, mereu cadeam din pat. :lol:

nuuu..ma ascundeam de fratii mei pentru ca eram prea obosita sa ma mai bat cu ei si preferam 1ocu1 a1a....cum patu1 era ina1t imi amena7asem co1tu1 meu aco1o....ei nu ma mai trezeau pentru ca saream 1a bataie si in somn... :lol:

 

umb1am prin toate 1ocuri1e intunecate pentru ca eram curioasa sa vad cum arata bau-bau...nici pana azi nu 1-am inta1nit... :jester:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nuuu..ma ascundeam de fratii mei pentru ca eram prea obosita sa ma mai bat cu ei si preferam 1ocu1 a1a....cum patu1 era ina1t imi amena7asem co1tu1 meu aco1o....ei nu ma mai trezeau pentru ca saream 1a bataie si in somn... :lol:

 

umb1am prin toate 1ocuri1e intunecate pentru ca eram curioasa sa vad cum arata bau-bau...nici pana azi nu 1-am inta1nit... :jester:

mie nu-mi placea sa dorm cu cineva in pat, iar daca se-ntampla asta, preferam sa dorm la perete, ca altfel, a doua zi ma trezeam cu capul plin de cucuie, de la cazaturi. :lol: frica de cazutul din pat o fi tot un fel de bau-bau? :blink:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam o perioada in care cazutul din pat facea parte din ritualul meu de trezire dimineata :stars:

si stelele care le vedeam nu aveau nicio legatura cu bolta cereasca...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cad din pat daca dorm la margine.Mereu.Asa ca oricat de mic ar fi patul, daca trebuie sa-l impart cu cineva, prefer sa ma inghesui la perete.Sa fiu seif. :jester:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parintii nu m-au speriat cu bau-bau. In vechiul apartament chiar aveam o nisa mascata de o draperie, fara bec, unde-mi amenajasem locul meu "secret". Imi placea sa stau seara acolo.

Fricile mele au fost legate de "sectanti", copiii de la bloc erau convinsi ca sectantii vin cu dubita, dupa caderea serii, sa fure copiii si sa le ia sange. Luatul sangelui mi se parea o chestie groaznica. Si nu stateam afara dupa ce se intuneca, ne jucam in scara, cu usa blocului inchisa.

Apoi, prin clasele mari de generala, am auzit o poveste cu o fata care s-a ales cu niste vanatai la picioare, in holul propriei case, cica simtea cum o forta nevazuta o lovea. Bunica-sa i-ar fi zis ca e diavolul.

Si, multi ani de-atunci, mi-a fost frica sa merg noaptea pe hol (holul alor mei are vreo 8 metri lungime) si, in orice moment, ma asteptam sa ma loveasca cineva la picioare. Uneori o luam la goana pe hol, ca sa nu aprind lumina, ca ii trezeam pe ai mei si m-ar fi certat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori o luam la goana pe hol, ca sa nu aprind lumina, ca ii trezeam pe ai mei si m-ar fi certat.

faina povestea cu luatul sangelui. :D

Si ai mei aveau un hol foarte lung si intunecos. Dar eu aprindeam lumina cand il traversam. Cateodata imi faceam curaj si nu aprindeam lumina, dar atunci fredonam melodii si il traversam dansand, de parca nu mai puteam de voie buna. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parintii nu m-au speriat cu bau-bau. In vechiul apartament chiar aveam o nisa mascata de o draperie, fara bec, unde-mi amenajasem locul meu "secret". Imi placea sa stau seara acolo.

Fricile mele au fost legate de "sectanti", copiii de la bloc erau convinsi ca sectantii vin cu dubita, dupa caderea serii, sa fure copiii si sa le ia sange. Luatul sangelui mi se parea o chestie groaznica. Si nu stateam afara dupa ce se intuneca, ne jucam in scara, cu usa blocului inchisa.

Apoi, prin clasele mari de generala, am auzit o poveste cu o fata care s-a ales cu niste vanatai la picioare, in holul propriei case, cica simtea cum o forta nevazuta o lovea. Bunica-sa i-ar fi zis ca e diavolul.

Si, multi ani de-atunci, mi-a fost frica sa merg noaptea pe hol (holul alor mei are vreo 8 metri lungime) si, in orice moment, ma asteptam sa ma loveasca cineva la picioare. Uneori o luam la goana pe hol, ca sa nu aprind lumina, ca ii trezeam pe ai mei si m-ar fi certat.

 

 

FFF interesant!Stii de ce ? Pt. ca imi aduc aminte de acea perioada cu "sectantii" si luatul sangelui si frica in copii.Eu eram intr-un grup de prieteni si colegi de clasa si de bloc,eram vreo 4-5 de obicei mereu impreuna si desigur ca nu ne omoram cu scoala ci chiuleam in prostie.Cand s-a zvonit de sectanti deodata ne-am trezit un fel de eroi vigilenti si in urmarirea acestor ..banditi!Deci orice barbati ce ni se pareau noua suspecti,erau tratati ca atare!!!Cred ca-ti dai seama ca acesti oameni erau nevinovati de fapt insa nu in ochii nostri si pur si simplu tabaram pe ei si ii luam la bataie si la pietre!!!Noi eram la 10-12 ani dar eram multi si saracul om se trezea batut bine.Apoi fugeam si ii ziceam ca daca mai fura copii il omoram din bataie.

 

Odata si imi aduc aminte perfect,eram sa ne jucam fotbal si vedem o masina cum parcheaza nu departe de noi si un barbat chel(asta l-a plasat imediat ca inamic public #1) iese afara si doar sta acolo si se uita...desigur ca l-am si trecut la ..suspecti!! Ne-am facut ca ne jucam si apoi ca plecam dar ne-am ascuns in boscheti si inceput sa tragem cu prastiile in el si am spart parbrizul la masina si pe el l-am inebunit cu o ploaie de pietre si s-a sucarit si inceput sa ne alerge dar noi stiam cum si pe unde s-o luam si blocul avea 2 intrari si luam una si ieseam pe partea ailalta si urcam cu liftul si treceam pe scara cealalta si coboram in timp ce el urca pe alta parte...oricum il ameteam bine si cat timp era el in bloc noi eram deja afara si i-am facut praf cauciucurile cu cutitele si i-am taiat si tapiteria la scaune.

 

Iti zic,eram periculosi!Uite ca mi-am amintit acum de faza asta si m-am gandit s-o scriu...nu stiu cat de reala a fost treaba cu sangele si "sectantii" dar cert e ca pe noi ne-a tinut ocupati cam 2 luni in "actele noastre vigilente",caci mergeam si prin alte cartiere si acolo aveam gastile de acolo si ne uneam cu ei ca faceam un real ..west side story:):)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acesti oameni erau nevinovati de fapt insa nu in ochii nostri si pur si simplu tabaram pe ei si ii luam la bataie si la pietre!

 

am spart parbrizul la masina si pe el l-am inebunit cu o ploaie de pietre

i-am facut praf cauciucurile cu cutitele si i-am taiat si tapiteria la scaune.

 

Black Elk, ai fost un adevarat sef de trib inca din copilarie. :)

Povestea asta a ta imi aminteste de Imparatul Mustelor, partea cu gasca de copii agresoare, sau de filmele cu copii malefici.

Oare de unde atata agresivitate la niste copii de 12 ani? Faza ca ar fi fost ei vampiri de copii a fost un pretext ca sa va eliberati agresivitatea intr-un context de autojustificare morala.

Oare aveati voi in general tensiuni in familie, si pe care le descarcati in alta parte, pentru ca asupra familiei nu puteati?

Editat de Kosmotro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×