Sari la conținut
Forum Roportal
Emma13

Refacerea florei vaginale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa ce am folosit niste antibiotice m-am ales cu ceva probleme ginecologice...mi s-a dezechilibrat total flora vaginala iar ovulele recomandate initial de doctorul meu nu au functionat prea bine. As vrea sa stiu daca v-ati confruntat cu problema asta si daca da, ce ovule ati folosit

 

Multumesc

Emma

Editat de Emma13

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica ti s-a dezechilibrat flora vaginala? Poti sa iei GynieL pentru reglarea acesteia. Sunt scumpe, dar sunt bune.

Ti-a dat si ceva ovule care sa te ajute sa nu faci candida, odata cu antibioticele alea? Zici ca ti-a dat ovule, ce ovule erau?

Esti sigura ca e flora dereglata sau e candida? Cum se manifesta ceea ce zici ca ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica ti s-a dezechilibrat flora vaginala? Poti sa iei GynieL pentru reglarea acesteia. Sunt scumpe, dar sunt bune.

Ti-a dat si ceva ovule care sa te ajute sa nu faci candida, odata cu antibioticele alea? Zici ca ti-a dat ovule, ce ovule erau?

Esti sigura ca e flora dereglata sau e candida? Cum se manifesta ceea ce zici ca ai?

 

Da, asta mi-a spus si la control, ca e dezechilibru al florei. Din pacate nu imi aduc aminte cum se numeau cele pe care mi le-a dat si nu au funtionat. Doctorul care mi-a prescris antibiotice nu s-a gandit sa imi dea cea de protectie...si eu nu stiam ca trebuie sa iau. Problema se manifesta prin miros neplacut, fara mancarimi insa cu un usor disconfort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si scurgere? Poti lua gynieL daca e dezechilibru, dar daca ai dat in candida, e musai sa iei metronidazol sau clotrimazol sau miconazol sau ketoconazol. Cred ca poti incerca si canesten gyn. Dar numai unul dintre cele de care ti-am zis, nu toate.

Si, eventual, incearca sa mergi si la alt medic, ca sa fii mai sigura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am folosit niste antibiotice m-am ales cu ceva probleme ginecologice...mi s-a dezechilibrat total flora vaginala iar ovulele recomandate initial de doctorul meu nu au functionat prea bine. As vrea sa stiu daca v-ati confruntat cu problema asta si daca da, ce ovule ati folosit

 

Multumesc

Emma

Draga Ema,

 

Eu am avut aceeasi problema (dereglarea florei vaginale) si tocmai ce am terminat un tratament cu feminella vagi c, ovule recomandate de medicul meu, si la ultimul control totul a iesit in regula. Asa ca daca nu ti-ai rezolvat problema, iti spun ca mine a functionat.

Bafta si tine-ne la curent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×