Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare...

poate ma puteti lamuri si pe mine. am un prieten in anglia care cauta niscaiva informatii despre timisoara. si un site de turism ii recomanda, printre alte atractii "pasha's wheel". stiti careva cam ce ar dori sa fie respectiva atractie? ca eu nu imi pot da seama. am mai gasit-o mentionata si pe alte site-uri de profil, dar acesta este cel gasit de el: http://www.romaniatourism.com/timisoara.html

 

Mersi 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare...

poate ma puteti lamuri si pe mine. am un prieten in anglia care cauta niscaiva informatii despre timisoara. si un site de turism ii recomanda, printre alte atractii "pasha's wheel". stiti careva cam ce ar dori sa fie respectiva atractie? ca eu nu imi pot da seama. am mai gasit-o mentionata si pe alte site-uri de profil, dar acesta este cel gasit de el: http://www.romaniatourism.com/timisoara.html

 

Mersi :P

Ai aflat intre timp despre ce e vorba ? Eu nu imi imaginez..sa fie o greseala de traducere ? oricum exista atatea puncte de atractie incat nu mai conteaza si "roata " asta..... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place sa invat sa dansez dar nu stiu unde as putea sa invat.Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna unde in Timisoara (SCOLI DE DANS)se poate invata sa dansez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce gen/genuri te-ar interesa.

Sunt care fac un singur stil (ex. salsa) sau unde faci mai multe.

Dezavantajul la ultimele este ca volumul este destul de mare si daca nu iti notezi pasii ii uiti repede.

Eu saptamana trecuta m-am apucat (am ales a doua varianta).

Cursurile se tin in sala festiva de la Lenau, preda un cuplu de dansatori profesionisti (am inteles ca au luat numeroase premii), se merge de 2 ori pe saptamana, cate 1h 1/2 si costa 50 RON/8 sedinte (1 luna).

Am inteles ca fac ore si in particular (mai ales pentru cei care vor sa se pregateasca de nunta) cu 10 Euro/ora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca Timisoara e totusi oras mare, hai sa fim mandri ca suntem din el! Sa vedem ce se mai implanta, si sa spunem si celorlalti. Alright? Revin cand o sa fie vreun eveniment notabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai a fost ceva prostie pe la mall de 4 iulie, mi-a zis mama. nu am inteles de ce :nea:

este expozitie de fotografie la cafe papillon - remember 2005 - banatul sub ape (am vazut azi in trecere).

si este shakira in 17 iulie ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost concert Shakira la Timisoara! Mega beheton, cum zic cunoscutii mei care au fost. Si stadionul a fost 3/4 plin. Si gara a fost ultra-populata. Si... ce mai vreti voi. Intr-un cuvant: fenomenal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu prin Timisoara luna trecuta si mi-a placut.Este foarte frumos.Sper sa am ocazia sa mai ajung acolo.............

 

post-44425-1153324401_thumb.jpgpost-44425-1153324446_thumb.jpgpost-44425-1153324509_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×