Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Dragostea si sexul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce legatura puteti face intre dragoste/iubire si sex?

Este normal ca atunci cand iubesti o persoana, sa iti doresti sa faci sex cu ea?

Care e diferenta dintre prietenie foarte apropriata si relatia de cuplu?

 

 

Par intrebari puerile,dar am intalnit atatea perspective incat pot spune ca putine persoane au habar pe ce lume traiesc in domeniul asta, domeniu si tema fundamentala a vietii pe pamant.

 

Astept PUNCTE DE VEDERE.Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O legatura strict necesara, altfel nici una fara cealalta n-are sens.

nu poti iubi fara sa faci sex?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu poti iubi fara sa faci sex?

Ba da, pe parinti, frati, copii.

Dragostea platonica n-are viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gresit, doamna!

dupa parerea ta, dragostea (iubirea) a aparut o data cu asa-numita revolutie sexuala.

de aici tragem concluzia ca, toti poetii si scriitorii de pana atunci, si-au inchipuit iubirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gresit, doamna!

dupa parerea ta, dragostea (iubirea) a aparut o data cu asa-numita revolutie sexuala.

de aici tragem concluzia ca, toti poetii si scriitorii de pana atunci, si-au inchipuit iubirea.

Nu vorbesc de extreme. De cele mai multe cazuri una fara alta n-are viitor. Se pot intampla, normal. Dar in opinia mea dragostea nu tine 2 zile, 2 saptamani, o singura ocazie, etc.

Nu prea cred in dragoste la prima vedere si nici in sex la prima ocazie, nu cred ca ar avea viitor.

Dragostea se cladeste in timp ca sa ajunga la puterea sa reziste crizelor, problemelor. Or in acel timp cat e cladita, apare si sexul la un moment dat. Parerea mea, nu se pot izola una de alta, ca sa fiu mai concreta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai puternica 1egatura dintre doi oameni este chiar aceasta dragoste p1atonica..eu i-as spune nefina1izata...de ce e puternica? pentru ca nu exista nimic care s-o distruga si pentru ca este fara un scop si un fina1...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai puternica 1egatura dintre doi oameni este chiar aceasta dragoste p1atonica..eu i-as spune nefina1izata...de ce e puternica? pentru ca nu exista nimic care s-o distruga si pentru ca este fara un scop si un fina1...

Daca nu e finalizata se va ajunge sa se doreasca un singur lucru... doar sexul. Restul isi va pierde importanta.

Poetii din trecut erau tot oameni... ca n-au scris despre nevoile fizice, nu inseamna prea mult, realitatea o fi fost alta.

Parerea mea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×