Sari la conținut
Forum Roportal
Kadi

Maini crapate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sora mea a avut o astfel de problema. in perioadele reci ale anului si in cele foarte calde, pielea mainilor ei arata exact ca o crusta de copac si sangera tot timpul. am rezolvat problema ei cu un Complex vegetal pentru par, piele si unghii, Multicaroten, Vitamina E si B de la Nutrilte, administrate oral, si crema de maini ce contine alanoina (efect calmant). Dermatologul ne-a spus ca problema ei era deficienta anumitor compusi ce ajuta la regenerarea pielii. s-ar putea ca si tu sa ai aceeasi problema!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi crapa mainile pe partea exterioara . Am incercat tot felul de creme insa fara nici un rezultat concret .Am luat si vit A ,creme cu vit A , de galbenele .... etc. Vin in contact cu apa cam de 20 de ori pe zi (deoarece ma spal destul de des). Am ajuns la capatul rabdari.Ma poate ajuta cineva?

 

 

foloseste manusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca produsele companiei Hemel, sunt 100% naturale pe baza de plante si produse apicole ,dau rezultate excelente. daca te hotarasti stam de vorba.astept mesaj. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit o crema de la Neutrogena pentru maini,..acum ii face si reclama la tv...e foarte buna..eu am folosit in afara, aici nu aparuse inca, si a facut miracole...am folosit-o si pentru picioare..aveam pielea crapata, ingrozitor..dupa o saptamana, pielea mea era incredibil de catifelata..ti-o recomand cu caldura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc crema hidratanta cu glicerina si silicon de la Avon.Sotul meu isi vindeca toate ranile de pe maini,cand lucreaza cu lemn,in doar 2 zile cu crema asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai e acum noul tratament de la Avon.. si in brosura de acum, la 14 lei...si are si manusi de bumbac..e un set..eu i-am cumparat mamei de Craciun :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de crema cu silicon si glicerina ma gandeam sa ti spun si eu..da rezultate imediate si daca prinzi la reducere e si mai bine...poate te va ajuta.succes :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit o crema de la Neutrogena pentru maini,..acum ii face si reclama la tv...e foarte buna..eu am folosit in afara, aici nu aparuse inca, si a facut miracole...am folosit-o si pentru picioare..aveam pielea crapata, ingrozitor..dupa o saptamana, pielea mea era incredibil de catifelata..ti-o recomand cu caldura - zice dani_quinn.

 

Buna! Eu iti recomand sa citesti cate ceva despre sanatatea pielii si dupa aia sa cumperi sau sa folosesti ce iti trebuie. Imi place sa citesc chesti pe un site si are si articole despre diferite probleme de sanatate, poti gasii aici ( http://articles.famouswhy.com/category/health/ ) mai multe informatii care sper sa te ajute.

Editat de Elena19

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×