Sari la conținut
Forum Roportal
Kadi

Maini crapate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi crapa mainile pe partea exterioara . Am incercat tot felul de creme insa fara nici un rezultat concret .Am luat si vit A ,creme cu vit A , de galbenele .... etc. Vin in contact cu apa cam de 20 de ori pe zi (deoarece ma spal destul de des). Am ajuns la capatul rabdari.Ma poate ajuta cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi crapa mainile pe partea exterioara . Am incercat tot felul de creme insa fara nici un rezultat concret .Am luat si vit A ,creme cu vit A , de galbenele .... etc. Vin in contact cu apa cam de 20 de ori pe zi (deoarece ma spal destul de des). Am ajuns la capatul rabdari.Ma poate ajuta cineva?

 

 

Dar la dermatolog ai fost????Daca ai o boala de piele, contactul cu apa face ca derma sa nu se refaca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut probleme cu mainile crapate, dar mi-a trecut folosind crema de maini cu glicerina. Sa ne spui si noua daca ti-e mai bine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am avut probleme cu mainile crapate, dar mi-a trecut folosind crema de maini cu glicerina. Sa ne spui si noua daca ti-e mai bine :flowers:

 

 

Subscriu la crema de maini cu glicerina si...incearca si argila !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asocilina este crema pentru uz veterinar si este buna pentru plagile deschise (zgarieturi, taieturi, cosuri stoarse, iritatii, etc), grabind vindecarea. :stars:

Eu zic ca cel mai mai bine, ar fi sa folosesti putin ulei de masline vreo doua saptamani, sa te dai de doua ori pe zi cu ulei de masline (sau chiar si ulei de floarea soarelui), dimineata si seara, iar dupa ce trec cele doua saptamani sa folosesti o crema hidratanta, cu aloe sau glicerina si sa continui sa te dai cu ulei de masline, dar o singura data pe zi. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O crema foarte buna de maini, testata de mine si alte cateva persoane pe care le cunosc, este Neutrogena, numai ca nu stiu exact de la ce ti se trage..

Si eu am pielea mainilor foarte uscata, dar asa sunt de cand ma stiu. Acum folosesc o crema de la .., pot sa zic firma? cu ovaz.. E buna, dar Neutrogena e super.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Kadi stiu ca multe persoane au problema ta, sefii mei au mai multe baruri si cluburi de aceea cunosc ff bine problema de la barmanite, care datorita detergentului impus de sanepid avea mainile foarte urcate, foarte uscate insemnand ca li se decojea pielea de pe mana, dar au descoperit o solutie, o firma de produse naturale pe baza de miere, nu stiu daca pot sa ii zic numele si care in 3 zile le-a facut mainile mai moi, nu pot sa mint ca erau si catifelate sau foarte moi, dar efectul a suprins pe toti, de aceea eu te sfatuiesc sa incerci ceva crema de maini naturala poate are efcte.

 

Buna Kadi stiu ca multe persoane au problema ta, sefii mei au mai multe baruri si cluburi de aceea cunosc ff bine problema de la barmanite, care datorita detergentului impus de sanepid avea mainile foarte urcate, foarte uscate insemnand ca li se decojea pielea de pe mana, dar au descoperit o solutie, o firma de produse naturale pe baza de miere, nu stiu daca pot sa ii zic numele si care in 3 zile le-a facut mainile mai moi, nu pot sa mint ca erau si catifelate sau foarte moi, dar efectul a suprins pe toti, de aceea eu te sfatuiesc sa incerci ceva crema de maini naturala poate are efcte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu problema asta.Mie imi crapau iarna din cauza vantului.Era pielea atat de uscata incat sangera,si-aveam rani pe toata mana.Am rezolvat problema cu o pereche de manusi de plastic si muulta crema.Imi umpleam seara mainile de crema si imi puneam manusile.Intr-o saptamana mi-a trecut.:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HM... maini crapate ,pai ulei de migdale ,ulei de masline incalzit putin si aplicat frecvent pe maini sau sau sau......seara inainte de culcare maseaza mainile cu o crema grasa poate sa fie si vaselina,sa fie aplicata din plin si apoi baga mainile in sosete de lana si ...dormi! Dimineata ,vei fi uimita ce piele de bebe ai !Try it! :tease:

post-42224-1151020751_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×