Sari la conținut
Forum Roportal
dark21

Baza de date de firme

Postări Recomandate

Salut,

Tot incerc de cateva luni sa fac o baza de date cu firmele cele mai puternice din Bucuresti, pentru a le trimite niste materiale publicitare. Am folosit infocompanies.com si inca alte mai marunte.

Care este cea mai buna baza de date de firme ?

Numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de program, iti recomand MySQL pentru amplitudinea datelor ce urmeaza sa le folosesti. Daca vrei cel mai bun, poti opta pentru Oracle, dar e 'overkill' si nici nu am pretentia ca e cel mai bun.

Daca vrei date, nu prea am idee, vezi anuarele diverselor firme ce centralizeaza datele, directoare, reclame si topuri din reviste de specialitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai MySQL am zis pentru ca e gratuit si tine bine in spate situri mici si medii (si chiar unele mari).

Access are o sintaxa limitata, poate Microsoft SQL Server ai vrut sa zici. Da, asta merge si cred ca face si banii. Diferenta e ca MySQL e portabil, merge si pe Windows si pe Linux/Unix.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e vorba de program, iti recomand MySQL pentru amplitudinea datelor ce urmeaza sa le folosesti. Daca vrei cel mai bun, poti opta pentru Oracle, dar e 'overkill' si nici nu am pretentia ca e cel mai bun.

Daca vrei date, nu prea am idee, vezi anuarele diverselor firme ce centralizeaza datele, directoare, reclame si topuri din reviste de specialitate.

Ma referam la date. Pe piata sunt o multime: infocompanies.com, paginiaurii, listafirme.ro etc. as fi avut nevoie de o recomandare. care dintre ele este actualizata cel mai des si din care se poate selecta un anumit target?

 

Ma referam la date. Pe piata sunt o multime: infocompanies.com, paginiaurii, listafirme.ro etc. as fi avut nevoie de o recomandare. care dintre ele este actualizata cel mai des si din care se poate selecta un anumit target?

Spre exemplu vreau sa trimit un plic prin curier la toate cabinetele de avocatura din bucuresti. Sau la asociatii patronale de afaceri , diverse .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma referam la date. Pe piata sunt o multime: infocompanies.com, paginiaurii, listafirme.ro etc. as fi avut nevoie de o recomandare. care dintre ele este actualizata cel mai des si din care se poate selecta un anumit target?

 

 

Spre exemplu vreau sa trimit un plic prin curier la toate cabinetele de avocatura din bucuresti. Sau la asociatii patronale de afaceri , diverse .

 

 

Cu CD LISTAFIRME poti face treaba buna. Poti selecta target-ul dupa diverse criterii (domeniu, cifra de afaceri, nr.angajati, etc) si au instrumente de personalizare a scrisorilor/plicurilor. Datele se actualizeaza cam la 4 luni. Insa nu au date despre asociatii/fundatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu CD LISTAFIRME poti face treaba buna. Poti selecta target-ul dupa diverse criterii (domeniu, cifra de afaceri, nr.angajati, etc) si au instrumente de personalizare a scrisorilor/plicurilor. Datele se actualizeaza cam la 4 luni. Insa nu au date despre asociatii/fundatii.

 

ce trebuie sa fac ca sa pot publica un forum in pagina site-ului www.romeniaroma.com. multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×