Sari la conținut
Forum Roportal
Thenees

Probleme cu alimentatia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca pot fi numite probleme de alimentare personala, dar totusi, am probleme fizice, sunt slab, si a inceput de cind am luat in inaltime (defapt era si pina la, dar nu asa tare), am 1.96m inaltime, 24 de ani, si 77kg, sunt greoi in oase, dar niciodata nu s-a ridic greutatea mai sus decat atat, asta a fost maxim care am avut-o. Desi nu pot sa inteleg de ce, maninc zilnic bine, cel putin de 3 ori pe zi, ies la aer curat, traiesc chiar linga parc, chiar si inainte cind faceam sport intensiv (ciclism, fotbal) aveam muschii la picioare mari, dar corpul mai sus de talie raminea slabit, chiar si ultima vreme au inceput sa apara probleme cu inima, medicul mi-a zis ca e cam slabita din cauza inaltimii, si uneori cind dorm, parca nu imi ajunge aer, am luat o vreme pastile Magnerot, parca m-au ajutat cu inima. In principiu am un serviciu in oficiu, la calculator, sunt programist, si chiar daca maninc mult uneori, maninc dulciuri des, tot nu pot pune pe mine citeva kilograme. Incepe sa ma ingrijoreze problema asta, am fost sa dau analize de sange, rezultatele sunt foarte pozitive. Un timp ma gandeam sa consum "creatine", dar am citit mult despre el, cika dauneaza tare sanatatii, mai ales ficatului. Scriu aici poate primesc niste sfaturi .. multumesc

Editat de Thenees
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti mai fa nici o problema.Foarte curand,metabolismul tau se va modifica.De pe la 26-27-28 de ani cel mai tarziu,ai sa vezi diferenta.Dupa,e posibil chiar sa te ingrasi...fara sa vrei asta deloc.

Cunosc si pe altii care au fost ff slabi,si dupa varsta aia s-au ingrasat chiar.

Bucura-te de silueta aia supla de acum. :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca pot fi numite probleme de alimentare personala.....

 

 

Conteaza mai mult cum te simti tu ( ca sanatate vorbesc); daca esti in forma si la analize nu ies probleme gen anemie, eu cred ca nu e o problema chiar daca esti slab!

Asa cum spunea si Arcangelo peste cativa ani s-ar putea sa vrei sa mai fi slab! :o:

 

Si daca vrei sa ti se dezvolte partea superioara a corpului incearca inotul! Daca ai sa te uiti la cei care fac natatie au umerii si torsul bine dezvoltate! Este o caracteristica a acestui sport!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ana-Maria am folosit și produse de genul, nu m-au ajutat, chiar nu demult am luat de la Multipower un Formula 80 Evolution și un Weight Gainer, unica ce am simțit, dureri în zona ficatului, li-am terminat și nu mai vreau să folosesc așa ceva, dar mulțumesc

 

Nu-ti mai fa nici o problema.Foarte curand,metabolismul tau se va modifica.De pe la 26-27-28 de ani cel mai tarziu,ai sa vezi diferenta.Dupa,e posibil chiar sa te ingrasi...fara sa vrei asta deloc.

Cunosc si pe altii care au fost ff slabi,si dupa varsta aia s-au ingrasat chiar.

Bucura-te de silueta aia supla de acum. :cheer:

 

După construcția oaselor se vede că corpul meu ar trebui să fie masiv, dar eu arăt într-așa fel de parcă aș fi un anorexic. Apropo, m-am născut de 5Kg, acum am 2m înălțime, deci vă da-ți seama, ar trebui să am undeva 100-110Kg

 

Conteaza mai mult cum te simti tu ( ca sanatate vorbesc); daca esti in forma si la analize nu ies probleme gen anemie, eu cred ca nu e o problema chiar daca esti slab!

Asa cum spunea si Arcangelo peste cativa ani s-ar putea sa vrei sa mai fi slab! :o:

 

Si daca vrei sa ti se dezvolte partea superioara a corpului incearca inotul! Daca ai sa te uiti la cei care fac natatie au umerii si torsul bine dezvoltate! Este o caracteristica a acestui sport!

 

Mă simt bine, dar la atâta cât mănânc parcă mai vreau și mai vreau, adică pofta de mâncare apare întotdeauna, măcar și la 1 noaptea, totuși ca să dezvolți un corp, ar trebui și să ai de unde, dar eu cum nu am, crezi că va fi acum mare folos de la înot? :D mersi de sfat

Editat de BlueS
Scos citat sters.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt pe tine te deranjeaza faptul ca esti mai slab decat consideri tu ca ar fi necesar sau faptul ca ai momente in care mananci prea mult? Sunt 2 aspecte diferite.

Daca crezi ca manaci prea mult poate fi o problema de tulburare alimentara si asta e altceva!

Si sa stii ca inotul ajuta oricum, daca vrei sa-ti dezvolti masa musculara, chiar daca nu ai din ce cum spui tu!

 

Mă aranjează mesele,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...

E plina lumea de burtosi si pitici. Mai rar vezi un barbat inalt... ca alta data.

Sportul te poate ajuta sa pui pe tine ceva muschi.

Dar e chiar pacat sa crezi ca ai o problema... de imagine personala.

Sa fii sanatos! Asa ti-e soiul si e fain.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...

E plina lumea de burtosi si pitici. Mai rar vezi un barbat inalt... ca alta data.

Sportul te poate ajuta sa pui pe tine ceva muschi.

Dar e chiar pacat sa crezi ca ai o problema... de imagine personala.

Sa fii sanatos! Asa ti-e soiul si e fain.

:)

 

Ms de susținere, sigur nu vreau să fiu un burdănos, nu e de mine :), aș vrea doar să arăt bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 1.96m inaltime, 24 de ani, si 77kg,

 

Cum crezi ca ai putea functiona la inaltimea asta mai gras??? nici o macara nu te-ar putea ridica, la asta nu te gandesti??? Nu exista McDonald in zona ta??? Lumea reclama ca s-au ingrasat mancand hamburgeri si savurind Coca-Cola, tu n-ai incercat??? Stiu ca nimeni nu de la asta s-a ingrasat dar daca nu te simti slab si ametit de foame sau de ceva, n-ai nevoie de mai multa greutate. Cati n-ar vrea sa mai piarda cateva kilograme!!! Chimicalele alea o sa te distruga si tot slab o sa fi, nu te mai juca cu ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×