Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Noua harta a Romaniei - 8 Judete in loc de 41

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bonjour Burel tzupinel ! si...SCOALA-TE BAAAA POPOR ROMAN !!!

 

In regula ti-ai spus oful ,dar este oful tau sa sti,nu este obligatoriu sa fie al tuturor.Daca tipi in gura mare BAAAA POPOR trezeste-te ,asta nu inseamna ca tu vrei neaparat binele poporului sau sti care este acest bine.Era un banc cu soricelul, mata(pisica sa nu avem vorbe) si o vaca balegacioasa.Morala era ca "nu oricine te baga in rahat iti vrea raul si nu oricine te scoate din rahat iti vrea binele." Asta se potriveste si in situatia noastra.

Una peste alta masura este buna si punct.

Cat priveste initiativele PDL-ului cu primarii din primul tur,cu votul electronic,cu subiectele tari aruncate pe piata in ritm ametitor ,de nu mai stie alegatorul in ce directie sa priveasca,cu reorganizari pe toate planurile,apai asta se cheama strategie politica .USL-ul nu imi arata decat tafna ridicola a lui Ponta si Antonescu si masina de tocat coalitia creata de A3 si Realitatea ,care insa a reusit sa se decredibilizeze singura.

Eu nu sustin PDL-ul pentru ca nu am de ce.Sustin in primul rand masurile care le consider bune,pe urma le sustin pe alea care ma avantajeaza personal si nu stiu cum sa-ti spun ,dar pe mine ma cam avantajeaza destule,nu le critic pe alea care nu ma dezavantajeaza ,doar de dragul criticii si voi sari vehement la gatul guvernului oricare ar fi el ,atunci cand voi fi convins ca este cazul.Momentan nu sunt convins.Am si eu nemultumirile si obiectiile mele ,dar perspectiva de a-mi fi folosit protestul, drept scara pe care sa se catere la putere exact cei pe care nu-i doresc eu,multumesc nu,mai bine in balega de vaca ,decat scos de pisica! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Adica facem referendum pentru sau contra renuntarii la cele 6 sectoare ale Buc. dar nu ne doare nici in kur de ce crede poporu' despre reimpartirea administrativa a TARII ?

 

 

Corect. Sa vina portocalii si presedintele tarii si sa prezinte cu date , inclusiv economice, beneficiile acestei reorganizari.Pe baza acestora si a discutiilor publice sa se faca referendum . Restul este gargara .

Regiunile nu sunt o cerinta a CE , exista regiuni transfrontaliere care primesc fonduri UE. Imi aduc aminte de alta guvernare care urla ca din gura de sarpe ca privatizarea Petrom este o cerinta UE. Si n-a fost asa...

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Sa vina portocalii si presedintele tarii si sa prezinte cu date , inclusiv economice, beneficiile acestei reorganizari. Restul este gargara .

Regiunile nu sunt o cerinta a CE , exista regiuni transfrontaliere care primesc fonduri UE. Imi aduc aminte de alta guvernare care urla ca din gura de sarpe ca privatizarea Petrom este o cerinta UE. Si n-a fost asa...

 

Ba cica sunt. Ca asta e tema de casa. Proiect de lege intr-o luna cu reorganizare administrativa pe regiuni cu personalitate juridica. Cica din 2013 banii europeni pentru infrastructura prin aceste regiuni se vor da. Asa a scris la ziar. Acu picini s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sustin PDL-ul pentru ca nu am de ce.Sustin in primul rand masurile care le consider bune,pe urma le sustin pe alea care ma avantajeaza personal si nu stiu cum sa-ti spun ,dar pe mine ma cam avantajeaza destule,nu le critic pe alea care nu ma dezavantajeaza ,doar de dragul criticii si voi sari vehement la gatul guvernului oricare ar fi el ,atunci cand voi fi convins ca este cazul.Momentan nu sunt convins.Am si eu nemultumirile si obiectiile mele ,dar perspectiva de a-mi fi folosit protestul, drept scara pe care sa se catere la putere exact cei pe care nu-i doresc eu,multumesc nu,mai bine in balega de vaca ,decat scos de pisica! :spiteful:

 

Draga Burel dialogul cu tine e mereu amuzant ! Acum ti-a reusit si-o redundanta (vezi text ingrosat) Probabil ca efect al prea marii multumiri ce-ti domina existenta :roll:

Apreciez insa onestitatea : cit timp esti cu labuta in borcanul cu miere ar fi si stupid sa tipi la cei ce nu-l pazesc destul de bine :o::o::o:

Ce sa zic ? Ma bucur ca ti-e bine in balega :lol2: dar atentie ca in curind se curata grajdul !

Pina si cei mai saraci cu duhul au inceput sa inteleaga ca se pot folosi de galetile voastre (folosesc pluralul fiindca stiu ca esti un aderent de nadejde la gasca ) si de alte mite electorale fara sa fie obligati sa va si voteze .Vorba lu' nenea Iancu "pupa-l in bot si papa-i tot".

 

Asaa ca o curiozitate insa : care sint nemultumirile si obiectiile tale vis-a-vis de putere ? Oups ! Te-am pus in incurcatura ? Ador incercarile tale de a critica cu manusi :o: Lasa-ma sa-ti vad protestul macar o data :o:

 

Ba cica sunt. Ca asta e tema de casa. Proiect de lege intr-o luna cu reorganizare administrativa pe regiuni cu personalitate juridica. Cica din 2013 banii europeni pentru infrastructura prin aceste regiuni se vor da. Asa a scris la ziar. Acu picini s

Editat de manonthemoon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in afara ca uni nu se plictisesc in scaunele comode a lor !?

ar avea si avataje aceste "voievodate " ?

sau tot bani vor merge la Bucuresti si el inparte dupa cum vrea ..... lui ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mitica, noi de blestemul asta cu bucurestiu nu scapam prea usor.... noi sa fim sanatosi friends.gif

 

 

iar asta e on topic. legat de regionalizare. va rog :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mitica, noi de blestemul asta cu bucurestiu nu scapam prea usor.... noi sa fim sanatosi friends.gif

 

 

iar asta e on topic. legat de regionalizare. va rog :hi:

as plati eu mai drag taxele si inpozitele

daca as sti ca vor ramane in "voievodatul" meu !

deci

am inpresia ca as fi de acord cu .....

dar nu tiu de ce am inpresia ca iar neo va tage guvernul !???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandesc :

la capacitatile de organizare a romanilor

si la lacomia generala ce este in noi

dorul de a tine nepotismul la curent

si .. si ....

cum o sa mearga treaba !?

si ce firme vor primi lucrarile de masurare si .....

de ce suna a afacere asta !???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×