Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

un pictor florentin?

K'Amorra mai face de-astea ca să își dea aere de masonerie antică: face poze stil când era străbunica ei fată, de pe când corodau evreii societatea catolică dopând-o cu chipuri cioplite, după a 2-a poruncă.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 50 minute, ionnnradu a spus:

Buna ziua, daca ma puteti ajuta cu ceva informatii referitor la semnatura sau tablou, va multumesc

 

 

Prea mult negru. Autorul lor trebuie sa iasa din "ceata", sa-si clarifice situatia in care se afla si sa se bucure de viata. Sa treaca pe partea insorita a "muntelui" si sa lase pesimismul, ca nu-i mai este nici necesar si nici nu-i mai este de folos in vreun fel.

Totusi, de atunci au trecut ceva ani si este posibil ca autorul sa fie un om mult mai optimist si mai relaxat.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua , dupa moartea bunicii am intrat in posesia unor tablouri  vechi (in posesia familiei mele de peste 100 ani ) . 
Aceste tablouri au apartinut unui nobil care a avut un conac in zona localitatii Gaiesti (actuala casa renovata a bunicii mele) .
Unul dintre tablouri este semnat "Grigorescu" , restul tablourilor au posibile semnaturi sub ramae ...nu am studiat in detaliu tablourile . Va atese poze cu tablourile in speranta ca imi puteti spune daca are rost sa facem  o expertiza a acestor tablouri .Valoreaza ceva ??
 
Multumesc anticipat ! O zi buna !

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×