Jump to content
Forum Roportal
Geviorel

Placa Video Mai Buna

Recommended Posts

Doresc si eu o informare in legatura cu un laptop Dell Vostro A860 N-Series Intel Celeron 560.Si anume,as vrea sa-i schimb placa video intr-una mai buna si nu stiu care ar fi aia.Placa video pe care o are acum e Mobil Intel® 965 Express Chipset Family.Ce mi-ati recomada,sau ce placi mi s-ar potrivi?Multumesc anticipat!

post-338021-0-08205300-1307529346_thumb.jpg

Doresc si eu o informare in legatura cu un laptop Dell Vostro A860 N-Series Intel Celeron 560.Si anume,as vrea sa-i schimb placa video intr-una mai buna si nu stiu care ar fi aia.Placa video pe care o are acum e Mobil Intel® 965 Express Chipset Family.Ce mi-ati recomada,sau ce placi mi s-ar potrivi?Multumesc anticipat!

nvidia cred ca e buna

:good:

Edited by Paulik2001

Laptopurile sunt foarte cautate in special pentru dimensiunile mici, avantaj care se plateste cu un pret, si principalul pret platit este exact acela ca posibilitatile de upgrade sunt destul de limitate. In principiu la un laptop poti face upgrade cam la urmatoarele componente: memorie RAM, HDD, acumulator si eventual unitate optica. Denumirea de "placa video" este mostenita de la desktopuri, un laptop nu are o "placa" video pentru ca ea este onboard. Laptopul pe care il ai este din categoria office, adica fara performate media deosebite. Nu are nici camera web, nici un sunet de calitate, si nici video peste medie.