Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Nu ma mai pot indragosti...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

s a lase sufletul sa .... !??? :blink:

si de se acreste si mai mult !??

de devine ca o baba fustrata cu fata inprimata de expresi de ura si scarba !???

"nu ai cum sa stii cnad s au schimbat . sa schimbat fara sa ti dai seama " !?

haaa ! haaa !

eu nu cred asta !

ca individul nu vrea sa realizeze ca se schimba e alta ! deoarece e ocupat cu stilul de viata .......

eu nu as lasa asa o libertate sufletului !!!

este vulnerabil acuma si influentabil rau de tot !

un ochii treaz si cu gandire cat de cat reala ! as tine pe el !

 

:doh: Ma omori tu pe mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa treaca ani buni si n-o sa te poti indragosti atunci sa-ti pui serios intrebarea... si nici atunci n-o sa scapi amor :o:

oricum mai devreme sau mai tarziu o sa te intragostesti...

de retinut; dragostea vine cand nu te astepti si nici nu-ti doresti (sau iti doresti cel mai putin)...te ia, oricum, pe nepregatite.

 

simti ca ai saracit?

dar numai daca nu depui efort sa ti inpietresti inima !

suna prost ! dar unii chiar ca .....

si nu ai ce le face ca sunt si incapatanti !

eu nu as lua asa de lejer treaba !

 

:doh: Ma omori tu pe mine.

:flowers: si te invit la o cafea ! sa iti treaca !

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar numai daca nu depui efort sa ti inpietresti inima !

suna prost ! dar unii chiar ca .....

si nu ai ce le face ca sunt si incapatanti !

eu nu as lua asa de lejer treaba !

nu-i lejer luata, c-i una dintre cele mai realiste abordari de aici

da, asa se'ntampla cateodata; ani buni chiar de ajungi sa te-ntrebi la modul cel mai serios, ce-i cu tine; te simti handicapat, din acest pct de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul azi e un copil mic si rasfatat pana moare, are standarde pe care si le auto-impune in perfectionism si evident ca le pretinde si celorlalti, acceptand cu greu pe cei ce nu se zavorasc in manifestari de tip UK-lifestyle, omul de azi nu are rabdare si mai devreme sau mai tarziu trage concluzia ca o relatie e un impediment. Asa ca nu o va avea. Lifestyle-ul sau ar suferi groaznic daca ar avea o relatie cu altcineva in afara de sine. Din pacate ceilalti au personalitati proprii, independente, iar potrivirea, complementaritatea totala a doua personalitati e foarte putin probabila. Insa un perfectionist nu va accepta nicio abatere de la linia sa. Astfel ajunge la concluzia ca asa e lumea, asa e viata si, dupa un timp, nu-si va mai bate capul cu problemele, ci isi vede de cafenelele fitoase din centru, de concertele ciudate cu oameni ciudati (chestii ce dau in folk de exemplu), de cartile "integilente" scrise de autori de care au auzit o mana de oameni si care au lucrari foarte greoaie de citit, ... si pot continua. Se cheama legitimarea prin altceva decat prin sine, in opinia mea. Lifestyle-ul de acest gen poate ar trebui sa dea de gandit... la urma urmei, nu poti sa spui "fac ce vreau si ce imi place, dar sunt nefericit", ca ar fi asa cam ca... un oximoron.

Hello, Pamantul catre Scorpionul Rosu, ai luat-o rau pe campii. Da' rau! :lol2:

 

Sa inteleg ca prin aceasta mirobolanta descriere incerci sa ma caracterizezi pe mine? Nu stiu de unde ti-a venit, da' ai ceva talent artistic... Daca din ce am scris eu tu asa ai inteles ca sunt, vreo fitzoasa cu nu-stiu-ce 'lifestyle' pe masura... I rest my case... :stars:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rareori ma refer la cineva anume in postarile mele. Eu scriu la general, cam ce imi trece prin cap. Cine crede ca i se aplica, va medita, cine nu, nu. E doar o tema de gandire, nu se refera la tine neaparat, dar cred ca are tangenta cu problema ta, de aceea am postat.

De ce te simti caracterizata prin aceasta postare ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s a lase sufletul sa .... !??? :blink:

si de se acreste si mai mult !??

de devine ca o baba fustrata cu fata inprimata de expresi de ura si scarba !???

"nu ai cum sa stii cnad s au schimbat . sa schimbat fara sa ti dai seama " !?

haaa ! haaa !

eu nu cred asta !

ca individul nu vrea sa realizeze ca se schimba e alta ! deoarece e ocupat cu stilul de viata .......

eu nu as lasa asa o libertate sufletului !!!

este vulnerabil acuma si influentabil rau de tot !

un ochii treaz si cu gandire cat de cat reala ! as tine pe el !

Ai si tu dreptate, vorba lui Tepes...

 

Stai linistit, nu devin o baba frustrata... ce scriu eu aici nu se vede la exterior si nu se manifesta prin acreala, flit, tendinte antisociale si/sau suicidale :lol2:

 

Sunt un om perfect normal, o fiinta vesela care ii binedispune pe cei din jur, "clownul de serviciu". Starile mele intrinseci sunt invizibile pentru cei din jur, nu chinui pe nimeni cu ce simt eu. Sau cu ce nu simt...

 

Ai dreptate, nu se compara societatea de azi cu cea in care au trait bunicii nostri, cu razboaie si orori. Dar cati dintre ei nu au ramas cu rani adanci, doar ca nu au vorbit despre ele? Da, si eu am ramas cu rani adanci, nu atat de la dezamagiri cat de la moartea EI in chinuri groaznice si nemeritate, frustrari legate de impotenta sistemului sanitar romanesc... Si de atunci ma simt sedata, fara mari sentimente de niciun fel... in niciun caz nu e plictiseala sufletului lasat de izbeliste in urma unui "lifestyle" pagubos...

 

Nu stiu de unde ati scos-o pe asta cu "lifestyle"-ul, chiar ma depaseste... daca nu ati trecut niciodata prin ce am trecut eu, daca nu aveti experienta mea de viata si nu puteti sa intelegeti, de ce va treziti postand aiurea, doar asa, "hop si nea Ion, ca si el ii om"? Vreau sa scrie aici cineva care a simtit odata ceva asemanator, nu sa fac topicul varza la caterinca. Pentru caterinca, la "Coltul Vesel"... :doh:

 

Rareori ma refer la cineva anume in postarile mele. Eu scriu la general, cam ce imi trece prin cap. Cine crede ca i se aplica, va medita, cine nu, nu. E doar o tema de gandire, nu se refera la tine neaparat, dar cred ca are tangenta cu problema ta, de aceea am postat.

De ce te simti caracterizata prin aceasta postare ? :think:

Pai tocmai, ca nu ma simt, tocmai de asta mi se pare total ciudat ca apare pe topicul meu, fara legatura cu ceea ce am scris. Eu nu inteleg, voi cititi titlul topicului inainte de a raspunde ceva? Scrii asa, caracterizari la hoha si astepti ca cineva sa mediteze la ele? Poate te mai uiti si la ce a scris persoana respectiva, si daca e cazul sa ii scrii o balarie, nu asa, doar sa facem spam... :doh:

 

Pe bune, daca vrei sa fii ontopic, te ascult... daca nu, te invit politicos sa le dai "teme de gandire" altora, eu am scris aici referitor la problema mea si nu vreau sa mi se faca topicul varza. Multumesc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca actuala relatie e cea mai potrivita pentru o posibila 'indragosteala'. Cenusa stinsa din trecut, de la care, subconstient, stii ca anumite lucruri nu le poti trece in sfera improbabilului; genul de lucruri care nu aduc binele intr-o relatie.

Stii ca atunci cand faci o miscare de nenumarate ori, aceata intra in sfera alegerilor instinctive. La fel se intampla si cand treci prin multe, si cand cunosti multe. Instinctul tau cunoaste / recunoaste imposibilitatea relationarii cu anumite, nu musai personalitati, dar caracteristici ale acestora.

Fluturasii in stomac pretind o oarecare doza de inocenta, de nerecunoastere in posibilul partener a nimic intalnit ca 'rau' anterior. Nu'ti mai faci alegerile doar pe criterii pozitive: 'asta'mi place' ci si pe cele negative. Ar trebui sa intalnesti pe atcineva ale carui bune sa depaseasca tot ce recunosti ca rau. Si asta doar viata poate hotari...tu trebuie doar sa casti ochii.

nu cred ca nu mai poti iubi, cred doar ca acum nu ai pe cine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde ati scos-o pe asta cu "lifestyle"-ul, chiar ma depaseste... daca nu ati trecut niciodata prin ce am trecut eu, daca nu aveti experienta mea de viata si nu puteti sa intelegeti, de ce va treziti postand aiurea, doar asa, "hop si nea Ion, ca si el ii om"?

Fraza asta iti raspunde la dilema ta. Nu te cunosc, prin urmare nu voi mai posta aici, nu am placerea sa fiu luat la rost daca imi expun parerile pe o tema data de un user. Starea ta va trece, am avut-o si eu, pana ce au aparut persoane potrivite pentru care am inceput sa simt ceva. Pe viitor, cand intrebi ceva, spune si cam cum vrei sa sune raspunsurile, se pare ca sunt lucruri specifice pe care vrei sa le auzi, poate lucruri pe care le stii deja. Sau poate doar iti descarci sufletul, nu cauti solutii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Starea ta va trece, am avut-o si eu, pana ce au aparut persoane potrivite pentru care am inceput sa simt ceva.

Te superi degeaba. Daca scriai din start ce ai scris mai sus nu era mai simplu? :flowers:

 

M-a deranjat ca am avut senzatia ca, scriind ceea ce ai scris, incerci sa imi lipesti o eticheta care nu e a mea si pe care nu stiu de unde ai scos-o. Nu sunt ceea ce crezi. Nu sunt vreo pitzipoanca/ fitzoasa plictisita, careia i s-a urat cu binele si se plictiseste si hai sa scrie pe aici.

 

Sunt o femeie ca oricare alta de pe aici, cu visele, pasiunile, bucuriile, nelinistile, tristetile si viata ei. O tipa care asculta 80s, citeste romane clasice si mai iese pe la o cafea de 8-10 lei/ o plimbare prin parc cu prietenele, daca asta ti se pare o fitza.

 

De altfel, parca mai vorbisem cu tine odata, demult... si atunci nu cred ca ti-am lasat impresia asta. Corecteaza-ma daca gresesc. Cam asta e ideea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca topicul poate fi inchis... le multumesc tuturor celor de aici care mi-au dat o parere pertinenta, chiar m-au ajutat cuvintele lor. Se pare ca incep sa mai ies din ceatza, raspunsul se afla intr-adevar in mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×