Sari la conținut
Forum Roportal
XLG

Cancer pulmonar cu metastaze la oase si ficat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara tuturor..de`a lungul timpului , mai exact, 2 ani , citesc articolele de pe acest forum . nu simt decat tristetea celor ce scriu . Va voi spune pe scurt povestea tatalui meu in varsta de 53 de ani , diagnosticat cu cancer pulmonar(la plamanul stang) inoperabil in noiembrie 2009 . au urmat luni intregi de investigatii si tratamente , atat naturale cat si chimioterapie, radioterapie ,la spitalul Fundeni. In prima faza doctorii i`au dat sanse de trait raportate la 1 an .

Desii era diagnosticat ca fiind inoperabil , doctorii de la spitalul "Nasta" au sustinut ca ar exista sanse ca acesta sa fie operat . Bun,asa am si facut. am ajuns l spital, o serie de analize + biopsia. si a urmat rezultatul acesteia : pe plamanul drept se extindeau celulele de cancer iar operatia nu sa mai desfasurat . A doua oara. tot la Nasta , dupa radioterapia care trebuia sa distruga celulele cancerigene din plamanul drept, operatia din nou a esuat, caci in urma tomografului facut arata aparitia metastazelor la oase s ficat .

Toate sansele ni s.au spulberat, deja trecuse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog, as dorii orice informatie in ceea ce priveste varsatul negru si datul ficatului afara !

La ce v-ar mai folosi? Alinati-i omului suferinta cum mai puteti si pregatiti-va de cheltuieli cu inmormantarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi`ar folosii si mult. . . Vreau doar sa stiu in cat timp ..vreau timp, atat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati`mi insistenta , dar vad ca tot mai multe persoane aceseaza postarea mea! am nevoie de informatii ..:((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acceseaza...fiindca,or cauta si ei ca si tine,solutii. :roll: Inca nu ai inteles ca solutia minune nu exista,ca totul e o loterie?

Si daca iti va spune cineva ceva,vei asculta? :roll:

Vomitatura neagra e...ficatul.Sange...Sanse? Numai Dzeu ai poate da.

Nu dai niciun amanunt:se mai poate hrani? :roll: Bea?

Daca iti permiti,da-i "Resveratrol".Si ceaiuri de urzica in loc de apa... in care pui picaturi de "tinctura de obligeana"conform indicatiilor din prospect.

Mai mult,daca iti da mana,cumpara-i "Stemxcell".

Meloterapie cu frecventele adecvate,de pe you tube.

Sfecla rosie sau suc de sfecla rosie.

Sunt multe variante,functie de...buzunar si de stadiul bolii.

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce v-ar mai folosi? Alinati-i omului suferinta cum mai puteti si pregatiti-va de cheltuieli cu inmormantarea.

Le-ar folosi sa stie ca au incercat totul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, este cumplit prin ce treci si iti inteleg disperarea atat de bine...am trecut si eu exact prin asta. esti un caz "fericit" daca pot zice asa...Mama mea a fost diagnosticata in decembrie 2010 si a murit in aprilie anul asta! tumoarea de la plaman se retrasese considerabil, insa metastazele de la coloana vertebrala i-au adus sfarsitul intr-un mod extrem de repede si crunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×