Sari la conținut
Forum Roportal
Mallina

Am fost inselata... cum sa fac sa iert

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vad ca se bate moneda pe a dori pastrarea barbatu1ui care a inse1at...intreb eu

1. de ce ai vrea sa pastrezi asa ceva?

2.de ce barbatu1 casatorit accepta purtari1e 1ibertine a1e a1tor femei in afara de femeia 1ui?

3. de ce nu face cunoscuta atractia 1ui si catre a1tceva decat norma1u1?

4. de ce se creeaza impresia ca a ierta este ace1asi 1ucru cu a uita?

5. daca vina este impartita de ce doar femeia sa se poarte cu manusi...?

6. de ce nu se ia in consideratie faptu1 ca barbatu1ui care a cautat ce-i 1ipseste in a1ta parte i se face un bine redandu-i 1ibertatea?(asta am facut eu)

7.barbatu1 dupa ce este sigur ca este ce1 mai important in viata ta abia atunci te ca1ca in picioare crezandu-se de mea1ocuit

8. babrbatii nu ar mai fi treziti atat de brusc din visu1 1or p1in de voa1uri daca ar constientiza ca sunt a1tii mai buni ca ei care stiu sa aprecieze o fami1ie...p1us ca nu ai cum sa-i in7osesti cand aung in situatia de mai sus...am zis fami1ie nu femeie ...c1ar..atat pentru moment...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se zice dedicare, se zice compensare... faci toate astea pentru ca te simti vinovat undeva in adancul sufletelului ca "socializezi" pe site-uri de matrimoniale.... daca sotia ta ar fi zeita pentru tine,cum spui, n-ai mai simti nevoia sa te rogi la alti idoli :focus:

asa eram si inaite sa fi intrat pe pagina aia !

nu fac mister din ea !

nu ascund nimic

eu zic ! draga sa te mai gandesti despre sensul vieti !

ca vad canumai parteanegativa o vezi in toate !

te rog ! nu iti varsa amarul vieti pe mine ! ok !??

nu ei la m produs !

:flowers:

 

vad ca se bate moneda pe a dori pastrarea barbatu1ui care a inse1at...intreb eu

1. de ce ai vrea sa pastrezi asa ceva?

2.de ce barbatu1 casatorit accepta purtari1e 1ibertine a1e a1tor femei in afara de femeia 1ui?

3. de ce nu face cunoscuta atractia 1ui si catre a1tceva decat norma1u1?

4. de ce se creeaza impresia ca a ierta este ace1asi 1ucru cu a uita?

5. daca vina este impartita de ce doar femeia sa se poarte cu manusi...?

6. de ce nu se ia in consideratie faptu1 ca barbatu1ui care a cautat ce-i 1ipseste in a1ta parte i se face un bine redandu-i 1ibertatea?(asta am facut eu)

7.barbatu1 dupa ce este sigur ca este ce1 mai important in viata ta abia atunci te ca1ca in picioare crezandu-se de mea1ocuit

8. babrbatii nu ar mai fi treziti atat de brusc din visu1 1or p1in de voa1uri daca ar constientiza ca sunt a1tii mai buni ca ei care stiu sa aprecieze o fami1ie...p1us ca nu ai cum sa-i in7osesti cand aung in situatia de mai sus...am zis fami1ie nu femeie ...c1ar..atat pentru moment...

pui prea gresit intrebarile

se axeaza doar la tine

in conditi din astea nu te mira daca nu merge relatia !

gandirea individului de azi

face inposibil pastrarea unei relati

 

fa ceva cu "1" ala ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce crezi ca ar exista psiholog care sa te vindece, care sa "sudeze" aceste fisuri incat sa fie relatia cum a fost inainte(?)

nu am spus ca psihologul le va "suda" relatia.

Psihologul nu le va spune daca sa continue sau sa se desparta. Doar ii ajuta sa gaseasca ei singuri raspunsul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gandeste cu inima ! nu cu capul !

inima curata e capabil sa ierte !

capul e prea influentabil de mediul inconjurator

cu inima draga !!!

:)

 

De acord cu tine, trebuie gandit cu inima. Dar trebuie sa intelegi si sa crezi, ca sunt specimene (indiferent ca-s barbati sau femei) care, cu cat le ierti mai mult, cu atat mai mult isi fac o obisnuinta din a gresi. Si inima saraca iarta.... si iarta... si iarta... Dar de fiecare data cand iarta si trece peste o dezamagire, moare cate putin din ea, te asigur. Si ajunge sa-si doreasca sa nu mai simta nimic. Si atunci, oare merita efortul?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

re1atia mea merge bine s1ava domnu1ui....

 

am facut un sumar a ce1or discutate mai sus 1a care am primit raspunsu1 in urmatoare1e postari..

 

nu sunteti zei nici ingeri si nici de nean1ocuit...cu cat mai repede veti constientiza asta cu atat va va fi mai bine

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am spus ca psihologul le va "suda" relatia.

Psihologul nu le va spune daca sa continue sau sa se desparta. Doar ii ajuta sa gaseasca ei singuri raspunsul.

asta este solutia ! dar abele parti trebuie sa fie pregatite pentru asta

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa eram si inaite sa fi intrat pe pagina aia !

nu fac mister din ea !

nu ascund nimic

eu zic ! draga sa te mai gandesti despre sensul vieti !

ca vad canumai parteanegativa o vezi in toate !

te rog ! nu iti varsa amarul vieti pe mine ! ok !??

nu ei la m produs !

:crazy:

Ce vrei sa zici?

Si n-am inteles nici chestia cu matrimoniale... ce parere are sotia despre asta?

 

E ciudat sa nu apara initiatoarea topicului. Mai era cineva care facea la fel pe la "cazuri si necazuri", arunca bomba, apoi lasa topicul balta.

Ma pune pe :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, trebuie gandit cu inima. Dar trebuie sa intelegi si sa crezi, ca sunt specimene (indiferent ca-s barbati sau femei) care, cu cat le ierti mai mult, cu atat mai mult isi fac o obisnuinta din a gresi. Si inima saraca iarta.... si iarta... si iarta... Dar de fiecare data cand iarta si trece peste o dezamagire, moare cate putin din ea, te asigur. Si ajunge sa-si doreasca sa nu mai simta nimic. Si atunci, oare merita efortul?

si barbati iarta !

si la ei e valabil asta ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste, ultimul subterfugiu al unui barbat este sa indemne femeia sa gandeasca cu inima. Adica sa fie si mai impresionabila decat e. Mititelul.. mi-i asa mila :cry:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy:

Ce vrei sa zici?

Si n-am inteles nici chestia cu matrimoniale... ce parere are sotia despre asta?

 

E ciudat sa nu apara initiatoarea topicului. Mai era cineva care facea la fel pe la "cazuri si necazuri", arunca bomba, apoi lasa topicul balta.

Ma pune pe :think:

prin dialogare pe pagina aia ! sunt asa cum sunt

am inteles (cat de cat ) cum functioneaza o femeie

am ajutat enorm

nu mai sunt "idiotul " acela

:)

 

Doamne fereste, ultimul subterfugiu al unui barbat este sa indemne femeia sa gandeasca cu inima. Adica sa fie si mai impresionabila decat e. Mititelul.. mi-i asa mila :cry:

chiar daca suna ciudat

inimile deazi sunt deseori reci

si tin acrirea mult timp in ele !

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×