Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu vorbesti de cum il simti pe Dumnezeu ,iar el ti a cerut dovezi despre existenta lui Isus.

Asa am inteles eu.

Si mi se pare ca nu e totuna.

Scuze.

Ai dreptate dar daca cineva a simtit ce scriam acolo nu se poate indoi de existenta lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate dar daca cineva a simtit ce scriam acolo nu se poate indoi de existenta lui

 

Existenta lui Dumnezeu sau a lui Isus?

Ca nu e clar.

El a cerut dovezi doar despre existenta lui Isus,si aceste dovezi trebuie sa fie dovezi omenesti,despre existenta sa umana.

 

Avem dovezi ale lui Platon ,Cezar Aristotelsau Pitagora.

Cam asa ceva ar vrea el,asa banuiesc eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Existenta lui Dumnezeu sau a lui Isus?

Ca nu e clar.

El a cerut dovezi doar despre existenta lui Isus,si aceste dovezi trebuie sa fie dovezi omenesti,despre existenta sa umana.

 

Avem dovezi ale lui Platon ,Cezar Aristotelsau Pitagora.

Cam asa ceva ar vrea el,asa banuiesc eu.

Dovada existentei lui Isus este altruismul care inca mai exista pe lumea asta si toate senzatiile ce le-am descris in cealalta postare.Am scris pe undeva ca nu pot sa il consider pe Isus D-zeu fiindca a fost din carne si oase ca si noi dar cine simte sa fie in slujba binelui ducand o viata curata nu are nevoie de dovezi ca Isus a existat,simt ca chiar a existat dar mai simt ca toti vom fi ca el fiindca a fost trimis si pentru a avea un model de viata curata pe care sa il putem urma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dovada existentei lui Isus este altruismul care inca mai exista pe lumea asta si toate senzatiile ce le-am descris in cealalta postare.Am scris pe undeva ca nu pot sa il consider pe Isus D-zeu fiindca a fost din carne si oase ca si noi dar cine simte sa fie in slujba binelui ducand o viata curata nu are nevoie de dovezi ca Isus a existat,simt ca chiar a existat dar mai simt ca toti vom fi ca el fiindca a fost trimis si pentru a avea un model de viata curata pe care sa il putem urma

 

Altruism a existat si inainte de Isus.

Dovada ca exista altruism si azi in tari si printre popoare care nu au auzit inca de el.

Crestinii cred ca toata lumea stie cine a fost Isus,si mai cred ca lumea e plina de crestini.

In realitate nu e chiar asa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Altruism a existat si inainte de Isus.

Dovada ca exista altruism si azi in tari si printre popoare care nu au auzit inca de el.

Crestinii cred ca toata lumea stie cine a fost Isus,si mai cred ca lumea e plina de crestini.

In realitate nu e chiar asa.

Dar cum e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×