Sari la conținut
Forum Roportal
Vizitator mihai

Prima intalnire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vizitator mihai

Vreau sa va aduc la cunostinta ca acum cateva zile am primit un telefon de la o fata care mi-a spus ca este in cautarea unui prieten .Fiind din zona in care locuiesc ma-m gandit ca as face bine sa o cunosc deoarece eu nu am o prietena.Dar dupa cateva cuvinte schimbate la telefon am ajuns intr-un punct mort asta constand in faptul ca nu prea mai cred ca isi mai doreste sa ne intalnim.Nu stiu cum am ajuns in stadiul asta pentru ca initial ea isi dorea asta dar acum imi face impresia ca nu vrea invocand motive de genul "nu pot" ca nu este libera.Vreau sa va spun ca nu prea imi place sa vorbesc la telefon si de aceea ma tem sa nu o fi suparat cumva de exemplu cu niste subiecte care probabil sa simtit jenata si eu am gresit spunindu-le.Mai vreau sa spun ca ea e adolescenta si eu am trecut cumva de stadiul asta.Acum ma gandesc ca poate varsta ei e de vina si ca nu are experienta in relatii.In final v-as ruga sa imi spuneti daca temerile mele pot fi reale sa stiu daca mai are rost sa mai continui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea trebuia sa va dati intalnire prin telefon dar sa nu povestiti la telefon si daca e adolescenta prima intalnire cu ea trebuie sa fie undeva in club sau petrecere chiar daca zice ca nu e de ea asa crede ea dar abia asteapta sa se distreze si sa actionezi rapid cred ca stii la ce ma refer pentru ca fetele mai mici decat noi nu mai sunt la fel ca cele de varsta noastra desi cam toate au aceleasi principii

p.s. daca nu i-ti place ce am scris nu e nimic poate gresesc eu nestiind exact detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Cel mai simplu mod de a verifica aceasta teorie ar fi sa ii comunici ce ai observat la comportamentul sau, legat de faptul ca evita sa va intalniti, dar intr-o forma placuta si nu ca un repros.

Asemeni tie iti pot spune ca temerile tale pot fi indreptatite, dar pe de alta parte pot spune si ca mai poti incerca... poate chiar a fost ocupata. Temerea ta se leaga de ceva nesigur, de ceva ce nici tu nici eu nu putem controla.

Ce varsta are ea si ce varsta ai tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Vizitator

Buna,

 

Cel mai simplu mod de a verifica aceasta teorie ar fi sa ii comunici ce ai observat la comportamentul sau, legat de faptul ca evita sa va intalniti, dar intr-o forma placuta si nu ca un repros.

Asemeni tie iti pot spune ca temerile tale pot fi indreptatite, dar pe de alta parte pot spune si ca mai poti incerca... poate chiar a fost ocupata. Temerea ta se leaga de ceva nesigur, de ceva ce nici tu nici eu nu putem controla.

Ce varsta are ea si ce varsta ai tu?

 

 

eu am 20 de ani si ea are 16

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×