Sari la conținut
Forum Roportal
kataramas

Vals Elvis Presley

Postări Recomandate

A cantat asta vals??? :yes:

 

nu cred. a cantat rock and roll 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint 2:

1) Are you lonesome tonight

2) I cant help falling in love....

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elvis a cantat toate genurile de muzica.Desi este regele rock'n'roll-u-lui,el s-a considerat,intotdeauna,un cantaret de muzica gospel si country.Singur gen de muzica pe care nu l-a agreat,a fost jazz-ul.

Unul dintre valsurile lui Elvis se numeste "Wonderful World" si este genericul filmului "Love A Little,Live A Little".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E usor ciudat sa vezi oameni care deschid subiecte de care habar n-au. Ca probabil niste pusti habar nu au ce a cantat Presley nu e de mirare,insa sa vad pe cineva care da impresia ca e fan (pt ca spune lucruri usor documentate) si care sa spuna o prostie, parca e pacat. Exista piese cantate de Presley care au la baza armonii de jazz. Sa spui atat de raspicat insa ca nu agreea jazz-ul doar pt ca ai citit pe undeva (cine stie pe unde) una sau alta si sa ignori in fapt realitatea,e mare lucru. Ca cei dinainte habar n-au parca nici nu conteaza,dar ca "un fan" Presley comenteaza atat de prost,e deja penibil.Exista "fani" care au impresia ca numarul mare de materiale ii face si mai cunoscatori in domeniu si exista fani care chiar cauta informatiile corecte.Nu stiu exact in ce categorie se afla "elvis77", insa in nici un caz in ultima. Departe de a face din Presley un subiect vital, insa daca tot se spune ceva,macar sa se stie despre ce se vorbeste. Parca ne-am saturat de "fani Elvis" cu suvite pe frunte si cu mers schilodit si incordati la maxim,mai mai sa semene cu Presley. Simt din mesajul lui "elvis77" un iz de provincie (mai ales la figurat).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×