Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor..

 

Sunt Valentin si vreau sa va cer ajutorul intr-o problema care ma chinuie deja de 3 luni.

Povestea mea pe scurt, am fost cu fosta prietena timp de 8 luni de zile, am tinut fff mult la ea, ne-am despartit foarte urat, motivul despartiri a fost am prinso cu altcineva...

 

De trei luni de zile incerc sa o uit si nu pot, niciodata nu mi sa mai intamplat asa, am incercat toate metodele care eu le cunosteam sa ma apuc de spor, sa stau foarte mult timp cu prietenii, sa citesc o carte nimic nu a functionat...

Am incercat sa imi caut alta prietena si nu am reusit deoarece gandul tot la ea imi sta...

Va rog frumos un sfat, deoarece simt ca inebunesc...

Cand sunt la munca nu am nici o problema deoarece am timpul ocupat si gandul nu mai imi sare la ea , dar cand ajung acasa tot ma gandesc ...

PLS HELLP ME...un sfat.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor..

PLS HELLP ME...un sfat.....

Cand pierzi pe cineva, plangi dupa clipele placute. Poate ar trebui sa incerci sa nu mai faci asta. Si sa-ti memorezi, sa tii minte de clipele neplacute legate de ea. S-ar putea sa te respinga de fete pe o perioada dar intr-un final poti intalni alta care sa streaga sentimentele tale fata de fosta. Incearca sa nu mai compari fetele intre ele, cele viitoare cu fosta. Ramai deschis la relatii cu altele, de prietenie, de ceva mai serios, timpul vindeca ranile, mai devreme sau mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totul este trecator, eu am fost intr-o relatie cu o persoana 3 ani si timp de o luna am uitat de el uite acuma aproape un an nu mai suntem impreuna si eu am si uitat de existenta lui, nu mai vorbesc de clipele petrecute impreuna, totul depinde de tine de vointa ta si de cit de tare tu doresti sa o uiti... fii tare, cauta in continuu alta pasiune care sa-ti fure gindul de la fosta.. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

PLS HELLP ME...un sfat.....

Dezvolta activitati cat mai diverse in asa fel incat , cand te pui in pat sa adormi ca puscat.

Acu vara, har Domnului ai ce face si ai unde iesi.

Pune mana pe o carte sa iti tna minta ocupata.

 

Si pe cand te vei gandi sa te mai odihnesti a fi tot timpul cu gandul pe fuga, ai sa vezi ca mai te-ai vindecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da uitai de existenta lui nu ne mai povesteai... ;)

 

Nu se uita existenta unei persoane cu care avem o relatie de orice fel. Dar sunt momente cand amintirile dor, cand amintirile ne lasa rece sau cand devin doar niste etape ale vietii, ulterior acceptate ca un fragment marunt din trecutul nostru.

Valentin inca se afla in perioada cand amintirile dor. Dar ii va trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Timpu este singurul care rezolva totul, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pt nimeni toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva. Unii privesc acest lucru ca pe o tragedie ca totul s-a schimbat si nimic nu va mai fi la fel niciodata si ca nu mai au rost sa traiasca si este grav. Refa-ti viata, nu privi inapoi si construieste-ti viitorul. Vei avea multe momente frumoase care vor sterge tot ceea ce te-a facut sa suferi.

Editat de Johnny Paco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, sunt in perioada in care amintirile dor,

Dar sunt deja 3 luni, si totusi nu am stat 3-4 ani au fost 8 luni, uni spun ca uiti cand gasesti pe altcineva...am incercat dar m-am oprit brusc deoarece nu vreau ca altcineva sa fie manta de vreme rea pt mine, nu cred ca merita...deoarece sunt constient ca pt orice lucru rau in viata mai de vreme sau mai tarziu vei plati...alti mi-au spus ca vei uita cand va trece jumatate din perioada petrecuta cu ea adica 4 luni...eu sunt in a 3a si parca e mai rau ca la inceput...

Am facut enorm de multe sacrifici...pt ea, si pe langa asta daca nu ii spuneam de la bun inceput cand va fii alta persoana sa vina sa imi spuna si se va termina totul...:( dece sunt unele persoane asa ''rele''...eu asta nu inteleg...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×