Sari la conținut
Forum Roportal
Cristta

Relatie dificila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot felul de regrete- ca nu mi-am dat seama la ce se poate ajunge, ca nu am facut ce trebuia, ca nu am reusit sa salvez relatia, , ca am stat 7 ani asa, dezamagirea familor noaste, a apropiatilor,

E un mare esec - simt ca am dat chix . Si as fi vrut ca toata suferinta prin care am trecut sa aiba un sens

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

E un mare esec - simt ca am dat chix . Si as fi vrut ca toata suferinta prin care am trecut sa aiba un sens

Are. Ti-au crescut sansele sa deosebesti un om ok fata de un om de cacat.

Ai sa-i descoperi mai repede ;)

 

Se putea si mai rau. Spre exemplu sa te mariti cu el si sa torni cel putin un plod, care sa sufere , intr-o familie cu injurii, reprosuri si batai.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pff, nu inteleg ce atata ''doar'' sau ''poate'' pe subiectul asta. Relatia asta, in momentul de fata, este definitiv IMPOSIBILA. El ti-a oferit in primii ani iubire, respect si ce mai zici tu acolo. Tu, le-ai cam luat in ras cu mofturi si capricii. El s-a saturat si te-a inlaturat. Nu intelegi ca acum, intocandu-te spasita si invinovatindu-te, ii dai prilejul perfect de a se razbuna pe tine? E ca si cum l-ai ruga sa-ti rasplateasca capriciile din trecut, cu aceeasi moneda. E foarte clar ca e un om razbunator si n-are toti biscutii pe raft. Risti sa ajungi ca el in urmatoarele tale relatii daca ai de gand sa continui. Pentru ca eu nu sunt convinsa ca tu chiar il iubesti. E posibil ca mai degraba sa fie obisnuinta, sentimentul de vinovatie si dorinta de a-i demonstra ca poti sa nu fi capricioasa cum ai fost. Dar de un lucru sunt sigura: NU TE IUBESTE. Si ti-a spus clar asta. Tu ce astepti? Nu ai fost destul de umilita, nu crezi ca ai platit suficient pentru comportamentul tau... mofturos? FUGI cat mai poti, inainte sa te transforme intr-o leguma..

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IOI. Am ramas blocata la faza cu bataia.

Noh, mama draga, violenta fizica - dar si cea psihica- nu au nici o scuza.

DACA EA FACE NASPARLITURI, DACA EA TE INSEALA, ITI ARDE MANCAREA, E JEGOASA, E CURVA CARTIERULUI IAR TU BAIATUL DE AUR CE NUMAI IN PUF O TII..............POTI PLECA DE NU ITI CONVINE. A DA INTR-O FEMEIE E SUBUMAN SI PE URMA SI ILEGAL.

 

Io nu pot intelege nika, sorry.

 

n-are toti biscutii pe raft

 

LOOOOOOOLLLLL :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

ca nu am reusit sa salvez relatia

 

In afara de a te descrie ca fata intr-o relatie nesalvata, tu cine altcineva mai esti????

 

Teoria mea..........iar ne descriem respectabilitatea sau nu prin prisma relatiilor avute.

Apoi, taica-tau stie ca mocofanu` te-a bubuit? Ce zice? I-o rupt picioarele pentru mareata fapta? :crazy: Eu cred ca is dezamagiti de stai cu el, dar nu o pot zice.

 

de lasat in urma "marea dragoste" pentru dragostea adevarata

 

Ioi, sa crap, is de acord cu putzifer rosu cu o completare, ramane what if- ul si ala numai singur trece , in timp si dupa cete saturi de luat suturi. Ideal e sa ramai cum zicea fata aia rose....cu tati biscuitii in raft.... :tease:

 

This topic ii foarte beyond be.

Editat de Kilkoana
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate ca a devenit o obsesie- obsesia de a repara ce am sticat. Ma tot invinovatesc ca datorita mie s-a ajuns aici.

 

Scoate-ti din cap ca esti tu vinovata, femeie. Erai foarte tanara, toti gresim, de ce esti atat de rea cu tine? De ce iti bati joc de tineretea ta? Cine la 20 de ani e inteleptul pamantului si are experienta in relatii??

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IOI. Am ramas blocata la faza cu bataia.

Noh, mama draga, violenta fizica - dar si cea psihica- nu au nici o scuza.

DACA EA FACE NASPARLITURI, DACA EA TE INSEALA, ITI ARDE MANCAREA, E JEGOASA, E CURVA CARTIERULUI IAR TU BAIATUL DE AUR CE NUMAI IN PUF O TII..............POTI PLECA DE NU ITI CONVINE. A DA INTR-O FEMEIE E SUBUMAN SI PE URMA SI ILEGAL.

Nu m-am simtit in stare sa-ti scriu asemenea cuvinte dar gandesc exact la fel. Nimeni nu e indreptatit in nici un caz sa dea in tine.

Vezi ca ai mai invatat ceva, sa-ti fie lectie de viata ce sa-i permiti unui barbat pe care-l alegi sa te iubeasca, nu sa te loveasca cand nu-i convine ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e toxica, stiu ca suntem nefericiti amandoi dar uite ca inca nu am curajul sa ii pun capat. Gandul ca de maine nu mai suntem impreuna ma doare mai tare. Am senzatia ca sunt masochista.

 

Sunteti fericiti, va potriviti perfect, sacu' si peticu', pardon, doi porumbei! :lol: Fa repede un copil ca da mai bine la stiri cand zice ca a asistat un copil la macel :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ceri sfaturi cu atata ardoare, inseamna ca esti dispusa sa le si aplici.Insa eu vad ca tu cauti aprobare, ca sa continui "relatia" asta.Iar oamenii intregi la cap de aici iti vor spune exact opusul.

Ai 27 de ani, eu am 20.Tu nu vezi raul, eu il vad.Nu ar fi trebuit totusi sa fie invers?Sa fii tu mai coapta ca mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu e asa simplu. Poti sa ai si 50 de ani daca dragostea te orbeste si faci compromisuri, care privind din afara par deplasate.

Daca barbatul de care ti-ai legat vise atatia amar de ani si inca, in mod bizar pt noi, ai sperante la mai bine, nu e simplu sa renunti la el.

Numai ca tu ai ceva in plus care te poate ajuta, de asta trebuie sa tii cont, e important. El nu te mai vrea. Asa ca doar de tine mai depinde sa te rupi total de relatia asta care te distruge incet dar sigur. Sa stii ca putea fi si mai rau, te putea hartui o perioada lunga de timp, pana te termina psihic total. Asa e mult mai bine, nu mai are nevoie de tine si tu decizi cum mai departe.

Iti doresc curaj si putere sa treci peste toate nevatamata si sa ne anunti si pe noi daca ai reusit.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×