Sari la conținut
Forum Roportal
Cristta

Relatie dificila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da-l dracu' de taran prost, ce alte dovezi mai cauti?

Nu vezi ca nu insemni nimic?! Ai ajuns sa crezi ca a avut dreptate sa te bata si ca jignirile sunt justificate sau activate, de comportamentul tau "naspa" din primii ani?

Nu-ti trebuie asa ceva, oricat de frumos s-a purtat cu tine la inceput.Persoana care azi te jigneste si te loveste, este el cu adevarat, ce a fost la inceput, era prefacatorie, se abtinea.

 

P.S. Nimic din ce ai facut sau ai putea face, nu poate fi folosit drept motiv, pentru abuzuri fizice.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pleaca. Fa-ti un program cam ca la cazarma cu care iti poti organiza si ocupa eficient timpul si n-o sa te mai gandesti atata la el. Tipul nu merita sa-ti mai pierzi vremea cu el, a fost ok candva, acum e doar un psihopat. Daca nu ma crezi, sufera mai departe alaturi de el.

Ce a fost, a fost, acum nu mai e. Baga-ti asta in cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce anume mai poti face? Sincer, eu vad ca te domina si te intoarce pe care parte vrea el. Si asta nu se va sfarsi veci. Va avea noi si noi pretentii din partea ta si nu va fi multumit cu orice i-ai mai darui. E o obsesie la tine si te inteleg perfect. Si eu pot iubi mai mult persoana de langa mine decat pe mine insami, apoi greu imi mai revin la realitate. I-am dat si eu unuia sanse timp de 25 de ani. A fost si bine, a fost si rau. Mai mult rau decat bine si-acum pot regreta ca am pierdut atatia ani langa cineva care nu merita nici sa-l bag in seama. Si tot separat de el ma simt cel mai bine.

E o obsesie care trebuie s-o franezi si sa scapi de ea cum ar fi fumatul. Pregateste-te in minte, in suflet, pt ca vei mai avea tendinte sa te intorci la el, nu odata dar pt un succes si pt fericirea ta ce s-ar putea realiza doar fara el, e bine sa controlezi aceste slabiciuni si sa nu te mai intorci in mizeria in care te afli acum. Gandeste-te bine ce-ti doresti, aceasta persoana nu ti-o mai poate oferi, crede-ma. Si despartirea si toata suferinta ce o vei putea trai separat de el la inceput, va fi ma acceptabila decat ce traiesti acum.

 

 

Ai dreptate ca a devenit o obsesie- obsesia de a repara ce am sticat. Ma tot invinovatesc ca datorita mie s-a ajuns aici.

Tu esti o persoana mult mai buna decat mine, eu am fost egoista in primi ani si a trebuit sa ma dau cu capul de pragul de sus sa imi dau seama. Si eu incerc sa repar ce am stricat banuiesc ca mai mult pt a scapa de regretul ca am facut atatea prostii si nu mi-am dat seama la timp, ca am fi putut avea o relatie fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate ca a devenit o obsesie- obsesia de a repara ce am sticat. Ma tot invinovatesc ca datorita mie s-a ajuns aici.

Tu esti o persoana mult mai buna decat mine, eu am fost egoista in primi ani si a trebuit sa ma dau cu capul de pragul de sus sa imi dau seama. Si eu incerc sa repar ce am stricat banuiesc ca mai mult pt a scapa de regretul ca am facut atatea prostii si nu mi-am dat seama la timp, ca am fi putut avea o relatie fericita.

Nu sunt deloc buna, fiecare gresim. Am gresit si eu tocmai cu sansele ce i-am dat. Poate alta l-ar fi inteles, completat, eu doar l-am retinut atatia ani. Dar nu mai conteaza decat ca AMANDOI am scapat de o casnicie care era ca o gluma.

Ai gresit, ce conteaza. A gresit si el. Impreuna nu faceti o pereche reusita, indiferent de motive. Asculta ce spun si altii si ia-ti curajul sa traiesti fara el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da-l dracu' de taran prost, ce alte dovezi mai cauti?

Nu vezi ca nu insemni nimic?! Ai ajuns sa crezi ca a avut dreptate sa te bata si ca jignirile sunt justificate sau activate, de comportamentul tau "naspa" din primii ani?

Nu-ti trebuie asa ceva, oricat de frumos s-a purtat cu tine la inceput.Persoana care azi te jigneste si te loveste, este el cu adevarat, ce a fost la inceput, era prefacatorie, se abtinea.

 

P.S. Nimic din ce ai facut sau ai putea face, nu poate fi folosit drept motiv, pentru abuzuri fizice.

 

 

Da, da - asta ma sperie ca el crede ca a avut motiv sa ma bata, asa cum ai intuit tu.Si nu stiu daca vreodata nu o sa isi mai gaseasca vreun motiv . Stiu ca nu merita si inainte daca as fi auzit de la cineva asta as fi sfatuit-o sa plece cat vede cu ochii. Dar uite ca atunci cand sunt eu in situatie nu fac asta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, da - asta ma sperie ca el crede ca a avut motiv sa ma bata, asa cum ai intuit tu.Si nu stiu daca vreodata nu o sa isi mai gaseasca vreun motiv . Stiu ca nu merita si inainte daca as fi auzit de la cineva asta as fi sfatuit-o sa plece cat vede cu ochii. Dar uite ca atunci cand sunt eu in situatie nu fac asta !!!

Nu numai el crede ca a avut motiv.

Si tu ai inceput sa crezi asta, citeste-ti postarile, chiar mai sus te invinovateai.

Ai ajuns sa te consideri vinovata pentru tot, de aia ii suporti mizeriile.

O sa isi gaseasca si alta data motiv, stai fara grija.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, se pare ca nu intelegi ca relatia asta e toxica pentru tine.

Nu mi-e mila de tine in cazul asta, multi ani "fericiti" alaturi de "za oan"

 

 

Stiu ca e toxica, stiu ca suntem nefericiti amandoi dar uite ca inca nu am curajul sa ii pun capat. Gandul ca de maine nu mai suntem impreuna ma doare mai tare. Am senzatia ca sunt masochista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, da - asta ma sperie ca el crede ca a avut motiv sa ma bata, asa cum ai intuit tu.Si nu stiu daca vreodata nu o sa isi mai gaseasca vreun motiv . Stiu ca nu merita si inainte daca as fi auzit de la cineva asta as fi sfatuit-o sa plece cat vede cu ochii. Dar uite ca atunci cand sunt eu in situatie nu fac asta !!!

Gandeste-te la un barbat fata de care simti ca nu poti gresi, care nu te loveste, mai mult te mangaie, care-ti pandeste dorintele, care te ia asa cum esti si n-ar dori pt nimic in lume sa te schimbi in vreun fel... apoi vezi daca actualul e capabil sa se incadreze in acest vis.

S-a ajuns prea departe si inapoi nu mai ai cum sa te intorci. Niciodata nu va fi ca la inceput.

Nu te mai autocritica, fa pasul si ai sa vezi in scurt timp ca a meritat daca ramai deschisa sa cunosti si alte persoane.

Iti doresc succes sa scapi de obsesia asta.

 

Stiu ca e toxica, stiu ca suntem nefericiti amandoi dar uite ca inca nu am curajul sa ii pun capat. Gandul ca de maine nu mai suntem impreuna ma doare mai tare. Am senzatia ca sunt masochista.

Spune-mi ca ai simtit placere cand te batea... daca da, esti masochista si-atunci poate e barbatul ideal pt tine. Greu gasesti asa combinatie, unul sadic, stapan, sa-si gaseasca o sclava. De aici nu mai am comentarii pt ca ma depaseste situatia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×