Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

Posibil sa imi fi "ratat" o parte din adolescenta

Postări Recomandate

,,hai dom'ne..nu lipsa sau prezenta unei fete da sens adolescentei....

 

eu am spus ce ma preocupa acum ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa intalnesti mereu de-astia care rad de altii, fii sigur de asta. Nu e placut, e chiar enervant cateodata, dar incearca sa ii si ignori. Mai ai timp sa-ti faci prietena, nu e capat de lume( vezi, inca n-a venit Apocalipsa de care zicea pastoru ala :P )

Si stiu ca sunt multe aspecte negative atunci cand esti mai timid, intr-adevar poti rata unele chestii. Dar poate cu timpul iti vei mai invinge timiditatea, nu stiu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa intalnesti mereu de-astia care rad de altii, fii sigur de asta. Nu e placut, e chiar enervant cateodata, dar incearca sa ii si ignori. Mai ai timp sa-ti faci prietena, nu e capat de lume( vezi, inca n-a venit Apocalipsa de care zicea pastoru ala :P )

Si stiu ca sunt multe aspecte negative atunci cand esti mai timid, intr-adevar poti rata unele chestii. Dar poate cu timpul iti vei mai invinge timiditatea, nu stiu.

 

 

stiu ca nu e capat de lume . Dar , stii ma deranjeaza faptul ca urasc petrecerile .

Si motivul pentru care urasc petrecerile este faptul ca , dupa cum ai citit inca nu am avut primul sarut.

Si la petreceri , se cam bea ceva pe acolo si , mereu imi fac griji ca nu cumva sa vina o fata un pic 'ametita' si sa ma sarute.

stiu ca pare stupid dar , eu incerc ca prima oara sa fie 'special' .

 

dar sunt multe chestii pe care le simt ca le-am ratat .

 

Eu vreau sa vorbesc despre jocuri , dar nu este relevant asta.

 

Ce am obs. este ca daca un pic ies in evidenta , ca de exemplu la balul bobocilor am stat 10. min . Dar tot se holbau niste fete la mine .

Si saptamana trecuta , o fata nu avea loc sa treaca pe usa de mine , si pana la urma mi-a pus mainile pe piept/

 

dar , si asta este de asemenea irelevant/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce am obs. este ca daca un pic ies in evidenta , ca de exemplu la balul bobocilor am stat 10. min . Dar tot se holbau niste fete la mine .

Si saptamana trecuta , o fata nu avea loc sa treaca pe usa de mine , si pana la urma mi-a pus mainile pe piept/

 

dar , si asta este de asemenea irelevant/

Deci chiar ca n-am inteles la ce te-ai referit cand ai zis ca ai iesit in evidenta. Cu ce? Cum? Si ultima faza n-am inteles-o. De ce ti-a pus mainile pe piept?

Poate ca sunt eu un pic obosita si nu inteleg. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci chiar ca n-am inteles la ce te-ai referit cand ai zis ca ai iesit in evidenta. Cu ce? Cum? Si ultima faza n-am inteles-o. De ce ti-a pus mainile pe piept?

Poate ca sunt eu un pic obosita si nu inteleg. :o:

 

simplu , am iesit in evidenta prin faptul ca balul bobocilor a fost mai mult un bal mascat si eu am venit cu un costum ca in "The Punisher War Zone" adica pe scurt cu un fel de vesta anti-glont.

 

si sincer nu stiu ce cauta fata aia cu mainile pe mine .

 

sunt multe lucruri pe care nu le inteleg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi impresionat-o costumul tau, fetele is curioase :)

 

Daca iesi in evidenta e un lucru bun, numai sa te inveti cu el si sa le iei ca pe complimente. In fata dirigintei te-ai purtat de nota 10, felicitari. Chiar daca nu ti-a convenit, ai avut prezenta de spirit ceea ce dovedeste ca esti pregatit pentru multe incercari. Vei face fata si daca vei vedea ca ceilalti sunt doar oameni, cum le zici tu, iesitul in evidenta nu e asa de inspaimantator.

 

Bravo ca stii de pe acum ce vrei sa devii, pe asta merita sa te concentrezi, dar sa mai te si distrezi, costumat sau nu, cu fete si baieti de o varsta cu tine. Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi impresionat-o costumul tau, fetele is curioase :)

 

Daca iesi in evidenta e un lucru bun, numai sa te inveti cu el si sa le iei ca pe complimente. In fata dirigintei te-ai purtat de nota 10, felicitari. Chiar daca nu ti-a convenit, ai avut prezenta de spirit ceea ce dovedeste ca esti pregatit pentru multe incercari. Vei face fata si daca vei vedea ca ceilalti sunt doar oameni, cum le zici tu, iesitul in evidenta nu e asa de inspaimantator.

 

Bravo ca stii de pe acum ce vrei sa devii, pe asta merita sa te concentrezi, dar sa mai te si distrezi, costumat sau nu, cu fete si baieti de o varsta cu tine. Succes

 

cum m-am putrat de 10?

si fata aia cu mainile a fost saptamana asta joi adica cu ceva timp dupa bal. dar nu are importanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce tot spui ca n-are importanta, e irelevant, nu e

 

Eu cred ca le dai importanta, si e firesc, pentru ca sunt lucruri noi si nu le intelegi. Dar nu-s asa grave, se mai intampla, n-a murit nimeni :)

 

Mie mi-o pus unul mana pe fund la balul nu stiu care, era sa mor de rusine, dar uite ca n-am mai murit, desi nici bine nu mi-a fost :)

 

Te-ai purtat de nota 10 pentru ca ai avut curajul sa recunosti si ai dat un raspuns de noata 10, ca nu esti un infatuat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce tot spui ca n-are importanta, e irelevant, nu e

 

Eu cred ca le dai importanta, si e firesc, pentru ca sunt lucruri noi si nu le intelegi. Dar nu-s asa grave, se mai intampla, n-a murit nimeni :)

 

Mie mi-o pus unul mana pe fund la balul nu stiu care, era sa mor de rusine, dar uite ca n-am mai murit, desi nici bine nu mi-a fost :)

 

Te-ai purtat de nota 10 pentru ca ai avut curajul sa recunosti si ai dat un raspuns de noata 10, ca nu esti un infatuat

 

iti multumesc ..

 

si da , nu stiu cum e pentru o fata sa iti puna mana unu dar stiu ca eu ca baiat as muri de rusine .

 

bine ca nu am ''momente'' de genul ala.

 

si mereu spun ca e irelevant deoarece , uneori dau detalii sau ma i-au cu vorba si deviez de la subj

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, dar sa iti spun ceva, uitandu-ma in urma la viata mea atunci si dupa, gestul respectiv a fost total irelevant :)

 

Sunt altele cu adevarat care te pot marca, dar ele tin de alti factori, in general familia si 'relatiile' in care de multe ori picam in plasa, din nestiinta. Dar asa e tineretea, presupun. Mult curaj si incredere in tine, poti reusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×