Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

Posibil sa imi fi "ratat" o parte din adolescenta

Postări Recomandate

Salut ,

 

Asa cum spune si titlul "Posibil sa imi fii "ratat" adolescenta?" .

 

Este posibil ca din cauza , ca sunt foarte timid , cumva sa imi fii "ratat" o parte din adolescenta sau un an .

 

OK.

 

Am facut 16 ani din Aprilie 12 2011 .

Sunt la liceu , profil - filologie intensiv engleza . (nu cred ca este prea relevant ) . Clasa a IX-a este aproape terminata si eu sunt aproape de o mica depresie .

 

Cand am intrat la liceu credeam ca o sa am oameni decenti langa mine pt. urmatorii 4 ani. Dar nu a fost sa fie .

 

Clasa mea , este formata din cretini( 98% ). Restul de % sunt cat de cat oameni decenti dar nici pe departe care sa ma inteleaga.

 

In cartier la mine am un singur prieten ramas din "flota" de prieteni care am avut-o .

 

Prietena nu am avut , sigur am fost indragostit de cateva ori , evident ca eu am ajuns ranit dar asta este part. II.

 

Saptamana trecuta , diriginta noastra a zis sa vina in fata cei care nu au avut prietena niciodata / si care nu prea vorbesc din fire.

 

Ajuns in fata clasei , un ''' om foarte cumsecade''' a strigat ;ratatule' .

 

Ma rog,

 

apoi diriginta a inceput sa imi zica tot felul de chestii despre fete , si apoi a spus ca daca vreau o prietena sa nu fiu un prieten exigent / care cere prea mult.

 

eu am raspuns ca nu sunt chiar atat de exigent , am nevoie doar de apa un pic de soare si nu am nici-o treaba .

 

cativa colegi mai decenti si diriginta au inceput sa rada .

Evident ca restul ''turmei'' a tacut .

 

dar asta nu este relevant chiar de loc.

 

Problema mea acum este ca zi de zi ma tot intreb de ce stau numai in casa si nu am avut inca primul sarut .

 

Eu ca profesie cred ca o sa ma duc in publicitate. Ceva ma atrage in directia aceia . Dar de cateva zile ma bate un gand sa fac comentarii pe youtube la jocuri , engleza stiu dar curaj = 0 .

 

Sper din tot sufletul ca a-ti inteles ceva din tot ce este mai sus.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa fiu foarte scurta si clara.

1.Diriginta voastra incearca subtil sa va incurajeze sa aveti prietene de acum? :blink:

In fine, cum spui tu, asta nu are relevanta momentan.

2.Iti faci probleme inutil cu privire la ce spun altii.E mai important ce spui ei decat ce vrei sau consideri tu?Intrebare retorica. :roll:

3.Spiritul gregar rareori a dus la ceva constructiv, asadar, sfatul meu este sa fii tu insuti.

Siiii....in final:

4.Nu ti-ai "ratat adolescenta", stai linistit, eventual ti-as castigat un plus pe Undeva, iti spun eu. :good:

 

Siii, pam pam pam pam, asta a fost tot. :)

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa fiu foarte scurta si clara.

1.Diriginta voastra incearca subtil sa va incurajeze sa aveti prietene de acum? :blink:

In fine, cum spui tu, asta nu are relevanta momentan.

2.Iti faci probleme inutil cu privire la ce spun altii.E mai important ce spui ei decat ce vrei sau consideri tu?Intrebare retorica. :roll:

3.Spiritul gregar rareori a dus la ceva constructiv, asadar, sfatul meu este sa fii tu insuti.

Siiii....in final:

4.Nu ti-ai "ratat adolescenta", stai linistit, eventual ti-as castigat un plus pe Undeva, iti spun eu. :good:

 

Siii, pam pam pam pam, asta a fost tot. :)

ms de raspuns .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clasa mea , este formata din cretini( 98% ). Restul de % sunt cat de cat oameni decenti dar nici pe departe care sa ma inteleaga.

 

 

?

 

Te-ai mutat in alta clasa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere, sper ca nu te-ai suparat.

 

chiar deloc.

 

?

 

Te-ai mutat in alta clasa?

 

nu , am inceput liceul

Editat de BogdanDK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.

 

:phiu: Sa stii ca am spus ce am spus cu bune intentii. :yes:

 

dar nu m-ai jignit cu nimic.

Editat de BogdanDK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×