Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

hhd sata II

Postări Recomandate

Nu e relevat eu vb la general(si oricum nu cred sa existe difernete intre firme deoarece piesele trebuie sa fie compatibile intre ele ) .... am inteles de la cineva ca nu s-ar potrivii mufele

 

Poftim daca vrei sa stii WD iar placa de baza ASUS

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e relevat eu vb la general(si oricum nu cred sa existe difernete intre firme deoarece piesele trebuie sa fie compatibile intre ele ) .... am inteles de la cineva ca nu s-ar potrivii mufele

 

Poftim daca vrei sa stii WD iar placa de baza ASUS

nu fi asa...ca doar voiam sa te ajut...daca era samsung aveai noroc pt. ca ii puneai un jumper si il faceai sata...la wd nu stiu cum functioneaza...uitete ce scrie acolo :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la WD cu S-ATA II schimbi un jumper si se face S-ATA I. Si apropo... Samsung nu isi face singur HDD-urile cap coada... platanele si partea mecanica e luata de la... WD.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si la WD cu S-ATA II schimbi un jumper si se face S-ATA I. Si apropo... Samsung nu isi face singur HDD-urile cap coada... platanele si partea mecanica e luata de la... WD.

Dar sunt mult mai stabile ca wd.. WD mi se par cele mai proaste hdd pe sata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si la WD cu S-ATA II schimbi un jumper si se face S-ATA I. Si apropo... Samsung nu isi face singur HDD-urile cap coada... platanele si partea mecanica e luata de la... WD.

cum pot face schimbarea sata II la sata I pentru un seagate barracuda 7200.9 de 160 gb?poti fi mai precis? cum schimb jumperii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×