Jump to content
Forum Roportal
TZEP

hhd sata II

Recommended Posts

Ne mai avand pana acum hdd pe sata intreb : vede o placa de baza (cu sata) un hdd(sata II)

Nu e relevat eu vb la general(si oricum nu cred sa existe difernete intre firme deoarece piesele trebuie sa fie compatibile intre ele ) .... am inteles de la cineva ca nu s-ar potrivii mufele

Poftim daca vrei sa stii WD iar placa de baza ASUS

Edited by crs_tzep

Nu e relevat eu vb la general(si oricum nu cred sa existe difernete intre firme deoarece piesele trebuie sa fie compatibile intre ele ) .... am inteles de la cineva ca nu s-ar potrivii mufele

Poftim daca vrei sa stii WD iar placa de baza ASUS

nu fi asa...ca doar voiam sa te ajut...daca era samsung aveai noroc pt. ca ii puneai un jumper si il faceai sata...la wd nu stiu cum functioneaza...uitete ce scrie acolo :D

dar nu sunt "asa" doar m-am dat si eu cu parerea ... sorry daca ai inteles altceva!

Si la WD cu S-ATA II schimbi un jumper si se face S-ATA I. Si apropo... Samsung nu isi face singur HDD-urile cap coada... platanele si partea mecanica e luata de la... WD.

Si la WD cu S-ATA II schimbi un jumper si se face S-ATA I. Si apropo... Samsung nu isi face singur HDD-urile cap coada... platanele si partea mecanica e luata de la... WD.

Dar sunt mult mai stabile ca wd.. WD mi se par cele mai proaste hdd pe sata

Sunt

cum pot face schimbarea sata II la sata I pentru un seagate barracuda 7200.9 de 160 gb?poti fi mai precis? cum schimb jumperii?

Guest
This topic is now closed to further replies.