Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor...

 

Ma numesc Nicu si am 26 de ani, mi-am facut cont pe acest forum deoarece sunt intr-o dilema foarte mare si cred ca as avea nevoie de sfaturi de la persoane care nu ma cunosc si sa spun asa sunt din exterior...

 

 

Pe Anca o cunosc de circa 4 ani , in luna Septembrie a anului trecut am inceput o relatie cu ea.Nu pot sa spun ca a fost toate bune si frumoase de la bun inceput, suntem intr-o relatie la distanta ne despart 180km , ne vedem odata pe saptamana odata la 2 saptamani depinde cum imi permite timpul.

De la inceputul relatiei ea tot primea mesaje pe telefon, tot imi spunea ca de la fostul prieten ca de la un baiat.

La inceput nu am spus nimic , doar ca ma deranjeaza sa vad cand vin la ea ca tot primeste mesaje si ar trebui sa faca cumva sa nu mai primeasca.

Nu i-am cerut niciodata sa imi arate ce scrie x sau y in sms trimise deoarece consideram ca nu e corect.

Dar de 8 luni de zile de cand suntem impreuna acele mesaje nu au incetat. Fiind o relatie la distanta nu poti avea incredere orbesca in presoana cu care esti deoarece fiecare are viata lui si ne vedem odata la 2 saptamani.

Cand am fost penultima oara la ea , iara a primit sms si atunci i-am cerut sa il deschida defata cu mine si sa vad ca ia scris doar ce mai face... deoarece ea asa imi spunea tot timpul.

Raspunsul ei a fost NU ca , ea la nici un baiat nu ia aratat mesajele si nici nu o sa le arate. Am intrebato daca are ceva de ascuns si ia nu.

Am incercat sa o inteleg iar , dar gandul tot imi statea oare ce ascunde ? dece nu a vrut sa imi arate mesajul?...

Ultima ora cand am fost la ea am stat 3 zile , totul bine si frumos pana in ultima zi cand iar a primit 2 mesaje...

Atunci iar i-am cerut sa imi deschida unul si sa vad deoarece eu banuiam ca persoana care ia trimis sms nu ia scris numa ce mai face..

Ea iara a spus NU...

Am puso sa aleaga ori imi arata un mesaj ori intre noi sa terminat tot...

Eu doaream doar unu , nu sunt genul de om sa controlez tot apel, mesaj, ect...doream doar unu sa vad daca eu sunt prostul care banuieste ca nu e ceva nenregula sau ia are dreptate si sa pot avea incredere in continuare....

Bine inteles ea iar nu a vrut si asa sa terminat tot intre noi..

Inca o mai iubesc dar nu mai pot avea incredere in ea, EA acuma imi cere sa mai fim impreuna...

Oare mai merita? oare ea a avut ceva de ascuns cu acele mesaje?

sau eu am gresit....??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nene !

tu ai nelamuriri ?

atuncea intro relatie trebuiesc rezolvate si astea

pana cand nu ai prinso cu altul in pat sau de mana sau de .....

nu ai unde sa vorbesti de a doaua sansa

femeilor le place sa aibe mici secrete !

asa se simt ele misterioase

cred ca o femeie adevarata trebuie sa fie misterioasa si sa aibe secrete

laso sa ....

mai degraba fati ganduri de aia 180de KM

relatile de distanta functioneaza cat esti indragostit ! dar dupa ce trece ...

Editat de Miticamicutul2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea !

daca ar avea in fata ei tabloul cum te simti tu

cand ea primeste mesaje de la .. si de la ...

ar tine cont ca si tu esti doar o fiinta umana si ar face cumva sa te linisteasca si sa nu te lase cu ochii in soare

eu zic ca nu e neaparat cea mai buna relatie a ta !

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea !

daca ar avea in fata ei tabloul cum te simti tu

cand ea primeste mesaje de la .. si de la ...

ar tine cont ca si tu esti doar o fiinta umana si ar face cumva sa te linisteasca si sa nu te lase cu ochii in soare

eu zic ca nu e neaparat cea mai buna relatie a ta !

Cand ai dreptate, ai.

E ciudat, tipul cere sfaturi si noi sa-i dam pareri cum ca fie indiferent. Si daca n-a putut cu actuala, altadata sa accepte ca femeile toate asa sunt, primesc diferite mesaje in timp ce sunt la intalnire cu cel "iubit".

Cred ca noi trebuie sa ne punem in locul lui... chiar nu ne-ar interesa ce mesaje primeste partenera/ul in prezenta noastra?

Chiar e greu sa-si tina aceste secrete la locul lor, odata pe saptamana sau la doua saptamani? In cazul ca neaparat trebuie sa fie atat de misterioasa, ca mai nou asa se poarta...

Ma intreb si eu asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc N persoane care sunt in relati si aveti dreptate ca primesc mesaje de la diferite persoane.Dar nu ascund acest luru de iubit/a ,

Am un prieten care este cu prietena lui numa de 4 sapt si ea primeste sms dar ea fara ca el sa ii ceara ii spune si cand e cazul ii si arata, deci pt mine persoana aia nu are nimic de ascuns.

Si sa ma fac inteles de fiecare data cand ne vedeam primea cate 1-2 sms la inceput nu am spus nimic, dar in 8 luni si de fiecare data cand mergi la ea sa primeasca sms, intri la banuieli...

Eu i-am cerut de 2 ori sa imi arate, nicidecum nu vroiam sa le vad pe toate , vroiam sa vad daca pot sa am incredere sau nu...

Si ea de fiecare data a spus NU...

Multi ati dat vina pe mine ca am fortato, dar nu este asa...

Oare voi cum vati simti cand prietenul/a ar primi sms defiecare data cand vati vedea???

Nu ati intra la banueli????

Si cand o intrebam cine este, spunea sec un baiat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prietene !

buna dimineata !

aici ai un exemplu

cat de crud poate sa fie unul/ una cand o apuca draci

eu in locul tau chiar as mas intreba :

oere mai vreau relatia asta

(se amplifica pe parcurs )

si o sa fie o sursa de tensiune intre voi mereu ! treaba cu SMS urile

nu te lasa orbit de chestia ca o iubesti :)

ca viata e mai mult decat sa iubesti

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu te poti impaca cu gandul asta, si pe buna dreptate, iar ea este neinduplecata, este cam un impas. Daca cedezi o sa iti ramana la suflet, rezolvarea ar trebui sa vina de la amandoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×