Sari la conținut
Forum Roportal
Dordeduca

Ca Nimic nu este Intimplator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inclin sa cred ca am 'Nimerit' aici pentru cunoasterea de sine si Devenire;

 

Si ma adresez, dupa cit putin am Citit pe aici, ca am ales, ori, mi-a fost dat, sa aflu niste Raspunsuri si printre Voi.

 

Cred ca stiti, sau ati auzit,citit, etc,...cum ca, ....Copiii nostri isi aleg inainte de intrupare, Parintii biologici...ori cei 'conventionali'(e mai complicat cu cei 'conventionali')

 

 

Cu alte cuvinte, noi, parintii biologici sintem doar o Cale atit spre desavirsirea Lor, dar si a Noastra.

 

 

Ca, dupa moarte, dintr-o alta viata, paralela, dar mai evoluata spiritual si de unde provenim cu totii, se poate ca, reintilnindu-ne DINCOLO de Moarte, sa nici nu ne Recunoastem,. cum, ca Odata, am fost legati pe Pamint ...

 

 

ideea pe care vreau s-o exprim este aceasta:

 

- in multe scrieri de factura antropologica in special, se spune ca fatul isi alege in primul rind, Mama.

 

 

Fiul meu, m-a intrebat la un moment dat, discutind despe Una, si Alta si expunindu-i ceea ce am citit eu, in sensul acestei alegeri dinaintea Nasterii, - m-a intrebat -,(( si sint curioasa sa aflu si parerea voastra )) -...."Dar de ce nu exista probabilitatea, ca fatul, sa-fi ales de fapt, Tatal...? (biologic )....

Editat de Dordeduca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- in multe scrieri de factura antropologica in special, se spune ca fatul isi alege in primul rind, Mama.

 

 

Fiul meu, m-a intrebat la un moment dat, discutind despe Una, si Alta si expunindu-i ceea ce am citit eu, in sensul acestei alegeri dinaintea Nasterii, - m-a intrebat -,(( si sint curioasa sa aflu si parerea voastra )) -...."Dar de ce nu exista probabilitatea, ca fatul, sa-fi ales de fapt, Tatal...? (biologic )....

 

Stiinta a descoperit ca spermatozoidul este acela ce are 'dordeduca' spre ovul. :huglove:

 

Si

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ii alege pe amandoi, indiferent in ce ordine. Acu,poate ca majoritatea puncteaza spre mama din curtoazie..ladies first.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dordeduca, ţi-am şters postarea de la ora 1:32 a.m. din cauză că ai citat o fotografie.

 

Vă rog să nu mai citaţi poze sau filme de pe YouTube, pentru că vor fi şterse,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand incepi sa crezi ca totul are un motiv... ai probleme ! :soc:

 

 

am probleme, fara sa cred ca exista un motiv anume

 

tu, de fapt, esti o fiinta fara probleme,ori, le iei ca atare,..."no problem"!

 

fericito!

 

Dordeduca, ţi-am şters postarea de la ora 1:32 a.m. din cauză că ai citat o fotografie.

 

Vă rog să nu mai citaţi poze sau filme de pe YouTube, pentru că vor fi şterse,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

ideea pe care vreau s-o exprim este aceasta:

 

- in multe scrieri de factura antropologica in special, se spune ca fatul isi alege in primul rind, Mama.

 

 

 

Aberatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×