Sari la conținut
Forum Roportal
mnezo

Relațiile cu foști/ste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care este modul în care interacționați cu foștii/fostele iubiți/iubite? Întrebarea se datorează faptului că am întâlnit stimabili/e care susțin cu vehemență că, indiferent de modul în care s-a terminat relația, de relație în sine, acele persoane nu mai au ce căuta în viața lor, aproape că se feresc să dea nas-n nas. Deși sunteți într-o altă relație, ce v-ar reține (bine, tocmai relația, cel/cea de e acuma în ecuație, by default stabilim că nu se dorește o împăcare, restabilire a situației dintre cei afectați, blaetc) să, nu știu, tratați cu o oarecare amiciție ceea ce a mai rămas, mai bine spus fost. Vorbim aici de o situație în care totul s-a terminat normal, fără tragedie, între doi indivizi ce sunt conștienți că fundația pe care se considerau împreună depindea de 2, două disponibilități diferite ce animau situația, șamd. Continuând mai departe presupunerea, îndreptățiță, așa văd eu, personajele implicate nu ar fi urmărit doar fidelitatea, supunerea absolută, sexul și cam atât ci și alte lucruri de care s-ar fi bucurat. Alte lucruri comune.

Deci, întrebarea de mai sus.

Editat de mnezo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

simplu, civilizat, cu zambetu pe buze. pe bune.

 

tocmai sunt in atare situatie cu doi neni. nu mai e loc de explicatii, incercari, analize etc.

 

dar pentru ca ne vedem des, cu unul aproape zilnic, tre sa fim oameni maturi.

 

adevaru adevarat e ca e dificil sa te comporti ca si cum n-ar fi existat "ceva"-u ala, dar cu putina bunavointa de ambele parti, se poate.

 

si e muuuuuuult mai usor de incheiat frumos o relatie mai putin publica, mai putin defilata in fata tuturor.

 

da parca mai era un topic asemanator, deschis de Nightwish.

Editat de DidaJames

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi senzatie pe care am cetit intr-o carte ca o dezvolta barbatii pentru o femeie, dupa o partida de secs. :crazy:

 

adica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ignore, da cand dai nas in nas cu vreun ignorat, ce faci? si se baga eventual singur in seama?

 

Daca stii cum sa-i tii la distanta, se pun singuri pe ignore,isi dau si delete din viata ta. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, e foarte, foarte adevarat asta. e de obicei valabil in cazul unor oarecare distante intre ....subiecti.

 

dar in cazul in care suntem vecini sau colegi de munca, e ceva mai diferit.

 

mai e o chestie pe care am vazut-o la masculi,in special cei...expulzati: au o manie de-a se impune, fii doar prin prezenta, fara vorbe. in faza asta imi place sa zambesc serafic... :spiteful:, cu atitudinea....."so what?"'

 

de obicei, dupa asta, chiar se retrag.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×