Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Imi amorteste capul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In 2009 am fost dignosticata cu spondiloza cervicala incipienta, plus ca mai am niste probleme cu coloana. In fine...medicul mi-a zis sa fac tot felul de bai, miscare, masaj, sa iau antiinflamatorii, dar nu prea am rabdare cu ele, mai ales ca nu ma deranjeaza ft mult. Desi ametesc cateodata, iau antiinflamatorii si imi trece. Insa in ultimele 2-3 luni mi s-a intamplat tot mai des sa ma trezesc cu capul amortit...mai ales dimineata cand sunt semiconstienta, dorm cu capul intr-o anumita pozitie care imi provoaca acea amorteala. Si prin somn, pur si simplu nu imi simt ceafa, am impresia ca nu mai am partea aceea a capului :blink: Pare sa fie la piele amorteala dar uneori am impresia ca e si in interior :think:

Nu as vrea sa merg la medic pt orice prostie...ce ziceti, e motiv e mers la medic sau e din cauza spondilozei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Macar gimnastica pentru coloana sa faci. Nu sunt exercitii grele dar sunt f benefice.

Esti inca atat de tanara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2009 am fost dignosticata cu spondiloza cervicala incipienta, plus ca mai am niste probleme cu coloana. In fine...medicul mi-a zis sa fac tot felul de bai, miscare, masaj, sa iau antiinflamatorii, dar nu prea am rabdare cu ele, mai ales ca nu ma deranjeaza ft mult. Desi ametesc cateodata, iau antiinflamatorii si imi trece. Insa in ultimele 2-3 luni mi s-a intamplat tot mai des sa ma trezesc cu capul amortit...mai ales dimineata cand sunt semiconstienta, dorm cu capul intr-o anumita pozitie care imi provoaca acea amorteala. Si prin somn, pur si simplu nu imi simt ceafa, am impresia ca nu mai am partea aceea a capului :blink: Pare sa fie la piele amorteala dar uneori am impresia ca e si in interior :think:

Nu as vrea sa merg la medic pt orice prostie...ce ziceti, e motiv e mers la medic sau e din cauza spondilozei?

Itsi, du-te la medic. In acest caz as recomanda chiar doua pareri diferite. Esti tanara, multa lume are spondiloza fara senzatia de "amortire a capului" si mai ales vertij !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×