Sari la conținut
Forum Roportal
Kirodut

Senzatie ciudata

Postări Recomandate

Acum cateva seri, inainte sa ma culc, stateam intins in pat...cu capu pe perna cu ochii inchisi. Incepusem usor usor sa simt ca plutesc(eu inca eram constient, nu adormisem). Ma simteam ca si cum aveam picioarele indreptate spre tavan :blink:, dar capul inca era la locul lui pe perna. Faza tare era ca puteam sa amplific sau sa reduc senzatia. Sunt rare serile in care patesc chestia asta, dar nu stiu ce este. Voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti spui rugaciunile inainte de culcare?

 

nop

 

ca luasesei ceva de la etnobotanice, dar ai uitat... :tease:

 

nici bere nu beau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nop

 

pai d-aia. baga 20 de matanii pe seara, sa-ti fie mai usor la exorcizare.

 

daca nu-ti plac mataniile, merge cu Metallica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exorcizare? matanii?wtf?

Editat de DevilMayCry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva seri, inainte sa ma culc, stateam intins in pat...cu capu pe perna cu ochii inchisi. Incepusem usor usor sa simt ca plutesc(eu inca eram constient, nu adormisem). Ma simteam ca si cum aveam picioarele indreptate spre tavan :blink:, dar capul inca era la locul lui pe perna. Faza tare era ca puteam sa amplific sau sa reduc senzatia. Sunt rare serile in care patesc chestia asta, dar nu stiu ce este. Voi ce credeti?

 

 

Nu stiu precis care este termenul in Romaneste,dar in Engl. este OBE=Out of Body Experience.Nu este ceva iesit din comun.Alt exemplu similar cu OBE este si NDE=Near Death Experience.Ambele se petrec in mod spontan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil incercai sa faci lumanarea :)

 

Nu ma refeream ca stateam perpendicular pe pat :stars:, simteam cum usor usor picioarele mele incep sa se ridice, dar bine puteam si eu sa reglez unghiul dintre par si....corp.

 

Daca era un OBE nu trebuia sa ies cu totul din corp? La mine capul inca era la locul lui....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×