Sari la conținut
Forum Roportal
Miikkaa

Nu mai inteleg exista prietenia adevarata sau nu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Draga mea cu asa prieteni nu mai ai nevoie de dusmani .

Incearca sa-ti gasesti pentru o vreme prietenii in carti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce te alarmezi din moment ce spui ca nu prea te interesa persoana lui. Daca tu i-ai zis ca nu mai ai timp de relatia cu el ce te asteptai de la baiat, sa te astepte pe tine sa-ti vina cheful iar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e momentul sa fiu acuzata si de faptul ca sunt incarturara pur si simplu sunt moldoveanca si avem si noi modul nostru de a scri, ca sa-ti aduc la cunostinta am fost printr-e primele la limba si literatura romana am esit mereu cu 9 si 10... dar pe tine te-as ruga anticipat sa te pui in locul meu si sa-mi spui cum sa procedez mai departe cu ea, sa restrictionez putin prietenia sau sa pun punct la tot, sau sa nu schimb absolut nimic si sa-i fiu in continuare cea mai buna prietena...

 

Draga mea, ai fi tu moldoveanca ca mine, dar ce legatura are scrisul cu vorbitul?Stiu perfect cum se vorbeste in Moldova.Asa ca scrie normal, ca nu cred ca asa v-au invatat la scoala.

Si da, ce-ai fi vrut, ca baiatul respectiv sa te astepte o viata intreaga pana ti-ar fi venit iar chef de el?Eu, in locul tau nu m-as baga intre ei si as continua sa fiu prietena chiar cu amandoi, pentru ca nu m-a nascut mama din orgoliu.

Dar daca tu nu poti trece peste lucrul asta, rupe prietenia cu ea.Mare branza.Mult noroc. :good:

Editat de Little swan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema cea mai mare care m-a deranjat cum am scris si in istorioara mea, faptul ca ea vorbea cu fostul meu

Parerea mea este ca ea te cunoaste foarte bine, cum scrii ca sunteti prietene de-o viata, deci nu te mai mira ca te-a mintit. As fi facut la fel. Poate ar trebui sa te gandesti daca tu ai fi meritat sinceritate din partea prietenei tale. Ca ea ti-a cerut sfatul, s-o rupa cu el sau nu, spera ca iti vei da seama, pe timp ce nu mai esti cu el demult, nici n-ai ce comenta, nici n-ai ce-i reprosa, nici n-ai ce-i interzice. Ma socheaza si pe mine de ce nu vrei ca ei sa fie impreuna. O fi oricum tipul ala, are dreptul sa traiasca, are dreptul sa-si gaseasca petecul si s-ar putea ca prietenei tale sa-i si placa de el.

Spun, daca vrei sa te gandesti ce sa faci in continuare, gandeste-te daca poti accepta relatia lor, daca POTI fi TU o prietena adevarata, apoi actioneaza. N-o suna daca nu-ti convine relatia lor, faci rau unor oameni, doar pt ca nu ai TU parte de ce au ei... numeste-o cum vrei, egoism, invidie... ce conteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni mai repet inca o data problema cea mare care m-a deranjat a fost MINCIUNA, mersi celor care mi-au dat un sfat si nu celor care s-au facut foarte destepti si carturari in gramatica limbii romane.

 

Va spun cu ce sa terminat tot, chiar atunci seara ea m-a sunat am plecat seara la ea acasa intr-un sat, si i-am explicat ca ma deranjat enorm faptul ca m-a mintit, si am rugat-o ca pe viitor sa nu ma mai minta cu nimic ca de nu rupem relatiile de tot. Acuma suntem prietene practic cum am fost doar ca au aparut ceva rezerve din partea mea, dar sper ca cu trecerea timpului totul se va restabili.... :good: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni mai repet inca o data problema cea mare care m-a deranjat a fost MINCIUNA, mersi celor care mi-au dat un sfat si nu celor care s-au facut foarte destepti si carturari in gramatica limbii romane.

 

Va spun cu ce sa terminat tot, chiar atunci seara ea m-a sunat am plecat seara la ea acasa intr-un sat, si i-am explicat ca ma deranjat enorm faptul ca m-a mintit, si am rugat-o ca pe viitor sa nu ma mai minta cu nimic ca de nu rupem relatiile de tot. Acuma suntem prietene practic cum am fost doar ca au aparut ceva rezerve din partea mea, dar sper ca cu trecerea timpului totul se va restabili.... :good: :o:

Ma simt indatorata sa-ti raspund pentru ca eu sunt una din acei carturari.Vreau sa intelegi ca noi,cei de pe forum,nu avem nimic cu tine,ci doar preferam sa se scrie cat mai corect posibil pentru a intelege mesajul cum trebuie.Ca mai sunt si oameni trecuti de 30 de ani,care poate nu sunt familiarizati cu vorbitul de pe messenger.Sau ca mine,care nu-l suporta.

Ma bucur enorm pentru tine si prietena ta. :friends:

Editat de Little swan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte de a zice da invitatiei lui putea sa fie sincera cu tine sa iti spuna ca te/a invitat sa vada macar reactia ta ...ce pot spune ca e o prietena dar cu taisuri ai grija in continoare cu cine o mai combini si nu uita ca cel mai mare dusman e prietena cea mai buna :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×