Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Florin dar pe unde stai de ai parte de astfel de tratamente de la psihiatri.Eu stau intr-un orasel mic si tot se mai gasesc psihiatri cat de cat competenti :focus:

Sa nu te apuci in nici intr-un caz de haloperidal,stiu de pe un forum persoane distruse de asa ceva.

Eglonyl... iti pun un link http://www.farmaline.ro/?cid=1&pid=4670 (stiu ca nu e aceeasi denumire,dar e aceeasi substanta activa,asta e denumirea mai cunoscuta a medicamentului) la fel cum si alprazolamul mai este cunoscut sub numele de xanax,prazolex,frontin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu si eu de haloperidol si nici nu ma gandesc sa iau. sunt din bucuresti si cunosc un psihiatru la spitalul9,dar se pare ca nu ma ajuta cu nimic.nu stiu ce sa fac dar cred ca las pastilele definitiv.tu mai iei seroxat?iti face bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am spus ca iau diazepam si nu mi-au zis mai nimic nici ca e bine nici ca e rau...probabil cel mai greu e sa-ti descopere un tratament adecvat prin care iti poti relua viata cat de cat normal si prin integrarea in societate (serviciu, scoala, prieteni) uiti de toate chestiile astea si incepi sa iti recapeti increderea in tine :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma lupt cu aceasta "boala" si cateodata sunt lipsita de speranta. Fac psihoterapie de 3 saptamani dar inca nu simt o schimbare prea mare. Sunt nevoita sa iau diazepam ca sa scap de un atac. Sunt zile cand sunt ok si convinsa ca asa voi ramane dar.....apoi revine....si sunt dezamagita ca nu am facut progrese.Oare voi scapa vreodata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ASta vroiam sa spun si eu :yes: daca te uiti sub topicul facut de tine mai gasesti cateva,vino sa vorbim acolo.De cat timp suferi de asa ceva si ce "demersuri" ai facut pana acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt bine . de cand fac terapie ma simt mai bine si sper ca si in continuare voi fi bine. am facut si o sedinta de reiki care ma ajuta mult sa trec peste asa zisul atac de panica. saptamana asta mai am o sedinta de terapie si sper sa progresez. tu cum te mai simti, adriana?ai mai avut vreun atac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×