Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu deocamdata iau Calmepam cand simt ca ma mai apuca din senin :bataita:

 

Calmepanul este un calmant extrem de puternic si da stare de somnolenta. De la o pastila de Calmepan, un om adult poate dormi 3-4 ore. Nu este recomandat, avand in vedere ca poti deveni dependent de el.

Editat de heidy2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu iau rivotril si xanax care m-au cam capiat dar sper din tot sufletul sa-mi revin.

 

rivotrilul contine clonazepam care e mai puternic ca,calmepanul deci va inchipuiti in ce hal de drogat sunt.dar asa mi-a recomandat psihiatrul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calmepanul este un calmant extrem de puternic si da stare de somnolenta. De la o pastila de Calmepan, un om adult poate dormi 3-4 ore. Nu este recomandat, avand in vedere ca poti deveni dependent de el.

 

Heidy...cine ti-a spus? eu nu dorm deloc de la el.Si nu e foarte puternic.Multa lume il ia inainte de un examen sau ceva de gen.Are bromazepam si nu e puternic deloc.E chiar un calmant usor.Pe mine doar ma scapa de tremuraturi si agitatie...adica daca simt ca voi avea un atac de panica, iau o pastila si atacul nu mai are loc [la mine e kestie si de psihic la pastile :( ].Dar in nici un caz nu ma adoarme. Sper sa incetez sa mai iau pastile..n-am mai luat de cateva saptamani, dar am avut un nou "atac" :no: si am senzatia ca le voi avea pt toata viata...I need to face my fears..poate asa scap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus si mie la doctor ca am spasmofilie, dar n-am luat in seama.M-am gandit ca nu e foarte grav, dar cu timpul crizele s-au agravat.Si nu ma panichez neaaparat, e vorba de momentele cand ma enerveaza ceva foarte mult, sau cand sunt in extaz, momente de fericire deplina(cum s-ar zice).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Florin156 psihiatrul ti-a dar si rivotril si xanax??? :yes: Ce e normal e ori xanax ori rivotril,in nici un caz ambele.cate pastile iei pe zi si in ce concentratie? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spasmofilia

Spasmofilie, descrisa ca entitate clinica, a ramas si ramane inca ignorata, desi frecventa ei este destul de mare si constituie o adevarata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iau 3 alprazolam pe zi si o pastila de rivotril seara. stiu ca e cam mult dar deja ma simt mai bine. ma duc joi iar la psihiatru sa vad ce mai imi zice si s-ar putea sa-mi scada doza. tu ce tratament urmezi sau ai urmat , adriana?

 

 

sincer sa fiu la cate tratamente sunt pt atac de panica nici nu mai stii dupa care sa te iei! sper sa-mi mearga bine cu psihiatrul la care ma duc si sa-mi revin cat mai repede ceea ce va doresc si voua din toata inima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Florin si in ce gramaj iei xanaxul (0.25,0.50 ?) si rivotrilul?

Mi se pare prea mult si xanax si rivotril,ori una ori alta.Iau si eu rovotril dar in combinatie cu Seroxat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iau xanax de0,25 rivotril de2 mg. am auzit de seroxat dar mie mi-a dat eglonyl . multi mi-au spus ca iau prea multe pastile dar atunci de ce ma mai duc la psihiatru. cred ca acum , la vizita urmatoare o sa-mi scada doza. nu pot sa nu le iau daca mi se dau acum sa fim seriosi de ce ne mai ducem la psihiatrii? poate ca eu am avut un atac mai nasol decat alte persoane sau poate ca tratamentul altor persoane nu se potriveste la tipul de atac al meu. cine stie mai bine daca nu un medic psihiatru?doar daia ne ducem la ei , sa ne indrume , sa ne scape de panica si de problemele pe care le avem. va doresc numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca ai atata incredere intr-un psihiatru :crazy: Am vazut pe forumuri oameni distrusi de`a binelea de tratamente psihiatrice.Oricum imi mentin pararea ori xanax ori rivotril au acelasi efect sunt anxiolitice,nu inteleg de ce nu era de ajuns doar unul si trebuia sa iti bage doua diferite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×