Sari la conținut
Forum Roportal
Weezy

Dieta de ingrasare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

Bun am mai deschis acum cateva luni niste topicuri in care ceream ajutor sa ma ingras, sa fac sport alea alea....

Fac flotari si abdomene in fiecare zi si pieptul a inceput sa iasa in evidenta cat si abdomenul la fel.

Bun dar ca sa ma ingras mi s-a spus sa "umplu matu mai des" cu orice?! Am inteles ca nu e chiar sanatos sa mananc numai fripturi si ca m-as ingrasa m-ai repede daca as manca mai mult legume( ciorbe,supe,etc )in cantitati mari.

Intrebarea mea este sa mananc mai multa carne sau legume/fructe? Sa iau si vitamene ? si daca da,ce fel de vitamine?

 

 

PS: Precizez ca ma odihnesc foarte mult(Odihna fiind necesara pt relaxarea muschiilor)! Mi se face somn decat la scoala in rest sunt foarte activ.

Si inca ceva, ma scuzati daca topicul nu se potriveste in aceasta sectiune dar la Sport/Culturism nu prea se raspunde :( mai am un topic de 4 luni in care nu a raspuns nimeni nimic.

Editat de Un.simplu.cont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Impresia mea este ca doresti rezultate spectaculoase de budy-building.

Daca era vorba doar de ingrasare,adica o burtica respectabila ,sunci pe coapse si un posterior generos,gusa si celulita,atunci iti dau dreptate.Peste tot numai retete de slabit gasesti!!!!

Eu zic ca dieta cea mai simpla de ingrasat este combinatia de : fast-food + bere + una cel mult doua mese consistente pe zi,una dintre ele obligatoriu dupa ora 22 + interzis la miscare sportiva + chat pe net in loc de somn.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Impresia mea este ca doresti rezultate spectaculoase de budy-building.

 

Bingo

Nu vreau sa pun colaci!! Vreau sa ma ingras facand muschi si vreau sa stiu daca e mai bine sa mananc mai multe legume pt vitamine decat carne prajita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu gasesti asemenea informati.

 

Culturisti.ro cauta aici

 

Dar , lasa carnea si fructele si vitaminele.

 

Ceea ce vrei tu se poate realiza in 1-2 ani de zile, acuma depinde pana unde doresti sa ajungi. Flotari si abdoneme, doar atat, niciodata nu vei ajunge la ceea ce dorsti tu.

Depinde de ce varsta ai? ce tip de organism.... Ce mananci zilnic, daca esti ectomorf trebuie sa manci circa 3000 de calori pe zi, ceea ce costa bani.

Aici ar trebuie sa mergi la un doctor nutritionist, el stie tot , dupa care sala sala ....nu flotari si abdomene.

Si credema e cel mai sau unul dintre cele mai costisituare sporturi , eu pe luna , doar pt inretinere cheltuiesc in jur la 1000 doar pt sala , aici e inclus abonamentul de sala, proteine, creatina,amino acizi si mancare separat fata de restul familiei.

Si trebuie sa ai rabdare, abia dupa 6 luni incep sa se vada ceva rezultate, nu in 2-3 luni....asta e si motivul principal dece multi renunta la sala dupa 2-3 luni.

Rabdare si mult antrenamet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ferme de îngrășare a femeilor care vor să se căsătorească. Unde se întâmplă asemenea oroare și la ce sunt supuse tinerele

"Etalon al frumusetii" in Mauritania unde doar grasele sint cautate in casatorie, ingrasate la "ferme"  timp de zeci de ani, cu forta.

Groaznic, dar cel mai trist este ca UNO nu se baga in asemenea afaceri!!!

Nu prea calatoresc ele cu avionul ca s-ar intoarce cu rotile-n sus aparatul de zbor cu una ca asta, dar prostia nu va iesi din mintile unora inca mult timp.

Dar ca sa-ti tortureze o copila pentru asa ceva, este inuman!!!

https://www.infoactual.ro/ferme-de-ingrasare-a-femeilor-care-vor-sa-se-casatoreasca-unde-se-intampla-asemenea-oroare-si-la-ce-sunt-supuse-tinerele.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×