Sari la conținut
Forum Roportal
canon

sunteti de acord ca sotul(sotia),prietene(prietenul) sa stea pe mesenger cu camera deschisa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

draga ezoteric nu fi suparat! caci a ta taina este de kkt! ups! :( poti face lumea mai buna cu ce-ai in mana si-n caciula :lol2:

 

 

 

te pot face mai buna cu ce am in caciula?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca in lapte intr-un topic cxare vad ca devine din ce in ce mai off topic.

 

Problema nu e neaparat ca persoana respectiva sta si flirteaza cu trilioanele de ore pe mess ci ca la un moment dat s-ar putea sa inhate momeala si sa transforme o relatie virtuala intr-una reala....asta pentru ca, in comparatie cu relatia adevarata, cea virtuala e mult mai rewarding. Am o prietena care trebuia sa se casatoreasca si care a anulat mariajul cu 1 luna inainte pentru ca ii sosise "flirtul"din Italica. Baiatul respectiv a vazut-o, a placut-o (dar nu cine stie ce), si-a prezentat scuzele de rigoare la momentul potrivit si a plecat inapoi la Padova. Gagica a ramas cu ochii in soare. ...si fara nunta si fara mess friend.

 

Nici daca relatia ramane pur virtuala nu-i o incantare. Dragostea, sa fim seriosi, nu-i doar impuls, instinct, privit...devine sentiment in momentul cand este verbalizata. Si daca auzi tot timpul chestii de genul ma topesc dupa tine, chiar daca stii ca sunt bullshit, tot se declanseaza un declic acolo si te prinde. E un joc cu fantasme, foarte asemanator cu cel din viata reala(vreau sa spun ca noi ne indragostim de o proiectie a unei persoane in mintea noastra, nu de fiinta ei reala). E acelasi mecanism.

 

Apeland la experienta proprie, vreau sa afirm ca o relatie virtuala incepe in momentul cand aia din viata reala scartaie. Intotdeauna. Poate ca unii vor spune ca nu e decat o autosugestie, intarita cu timpul, care se scrie peste cararea batatorita a sentimentului fata de partenerul real, dar nu cred. In cel mai credibil caz, relatia virtuala nu face decat sa scoata la iveala nemultumiri aflate doar la nivelul inconstientului.

 

N-am chef sa postez chestii de genul, desi sunt bune si ele la vreme de nevoie: unu' s-a dus sa o intalneasca pe femeia vietii lui si ALA l-a omorat, sau a fost odata ca niciodata un sot chinez care mai avea in afara de nevasta de la 20j de ani, si o alta sotie virtuala, si un copil pus pe numele lui in mod virtual etc. etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×