Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Femeile in politica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Argumente: inainte de Elena Udrea femeile politiciani erau discrete cu imaginea lor si nu ieseau in fata prin prostii, inainte de Elena Basescu femeile politicieni stiau sa se exprime in romana, inainte de Roberta Anastase femeile politicieni nu faceau display de aroganta si de conduita infractionala alaturi de Ridzi si de Placinta.

 

Corect, cu o singura obiectie: Inainte femeile in politica mare erau aproape inexistente. Acum sunt promovate mai activ.

Adevarat ca exemplele alese mai sus nu sunt din cele mai fericite. Insa o parte a presei contribuie masiv la imaginea pe care o au acestea.

Iar in comparatie cu barbatii promovati in politica in aceasta perioada nu mi se pare ca ele fac nota discordanta.

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer, o prefer pe Elena Udrea in locul lui Vanghelie

Ca barbat , cred :P

Dar poate eu il prefer pe Vanghelie , mai razi , mai uiti de necazuri , e? :lol:

Duca-se pe pustii amandoi :roll: de mana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect, cu o singura obiectie: Inainte femeile in politica mare erau aproape inexistente. Acum sunt promovate mai activ.

Adevarat ca exemplele alese mai sus nu sunt din cele mai fericite. Insa o parte a presei contribuie masiv la imaginea pe care o au acestea.

Iar in comparatie cu barbatii promovati in politica in aceasta perioada nu mi se pare ca ele fac nota discordanta.

Exemple pozitive: Mona Musca, Norica Nicolai, Ecaterina Andronescu, Alina Gorghiu(ca sa nu zici ca ma uit numai la batrane si urate). Exemple pozitive in era Basescu... poate doar Anca Boagiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exemple pozitive: Mona Musca, Norica Nicolai, Ecaterina Andronescu, Alina Gorghiu(ca sa nu zici ca ma uit numai la batrane si urate). Exemple pozitive in era Basescu... poate doar Anca Boagiu...

whaaaaaaaaaaat????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exemple pozitive: Mona Musca, Norica Nicolai, Ecaterina Andronescu, Alina Gorghiu(ca sa nu zici ca ma uit numai la batrane si urate). Exemple pozitive in era Basescu... poate doar Anca Boagiu...

 

 

focus.gif

Din pacate nici aceste exemple nu sunt pozitive... cine stie ce. Doamnele mentionate au fost (unele dintre ele sunt acum ) implicate in scandaluri si cazuri de coruptie pe larg mediatizate. Dar care politician la varf de la noi nu este, nu-i asa? shades.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dap. Eu ma refer la imagine aici. Ca in materie de decizii politice, oricum si ele sunt la fel de praf ca si politicienii barbati. Dar au avut totusi o imagine buna.

 

Dintre celelalte femei proeminente le amintesc pe Monica Macovei si pe Olguta Vasilescu. Dar sunt tot exemple negative. Macovei e un fel de Adrian Nastase, Olguta e o tata, o Roberta Anastase mai sloboda la gura.

 

O mentiune primeste si foca aplaudaca a PDL - Sulfina Barbu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×