Sari la conținut
Forum Roportal
mado

Care ar trebui sa fie atitudinea medicului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna

Va multumesc tuturor pentru mesajele postate. Este de admirat initiativa voastra de a-i sustine pe cei care trec prin lupta impotriva cancerului, fie ca sunt in impostaza pasiva sau direct afectati.

Am citit in replica ta, Xetixa, despre Dr. Adina Croitoru de la Insitutul Fundeni. Poti sa imi dai mai multe detalii despre cum as putea sa iau legatura cu ea? Tatal prietenului meu a fost dignosticat cu cancer la colon si metastaze in ficat. Situatia este grava si suntem constienti ca nu luptam decat pentru prelungirea vietii si o calitate buna a ei. Ma adresez tuturor care ma pot ajuta cu mai multe info despre cum as putea sa iau legatura cu Dn Dr Croitotu.

Va multumesc din suflet si multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici vorbim de atitudinea medicilor fata de pacienti...

Dar de atitudinea medicilor fata de restul personalului din subordine nu putem vorbi?

Dar de atitudinea zeflemista a celor din subordinea asistentilor medicali (infirmieri, ingrijitori) putem spune ceva?

Daca nu gasim intelegere la cadrele superioare, cui sa ne adresam? :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma numesc Gabriel Pascu si sunt inginer fizician din Bucuresti. De peste 10 ani ma lupt cu "sistemul" in Romania pentru a impune o teorie care explica, pentru prima data in lume, modul de aparitie a cancerului spontan (caruia nu i s-au putut stabilii factorii carcinogeni: virusi, radiatii, substante chimice etc) specific omului.

Aveti mai jos copia unui mail adresat Min. Sanatatii la care mi s-a raspuns pozitiv dar evaziv. la o adresa de mail pot trimite mai multa informatie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

From: pascu gabriel <pascu_gabriel2002@yahoo.com>

Subject: Fw: in atentia D-lui Ministru Cseke Attila- Altii mor, eu inca astept!

To: dirrp@ms.ro

Date: Wednesday, June 30, 2010, 2:39 AM

 

 

D-le Ministru,

Astept inca un raspuns de la Dvs.!

Nu uitati ca in timpul asta mor oameni "CU ZILE". De cand ati luat cunostinta de teoria si metoda mea sunteti,si Domnia Voastra, raspunzator pentru EI!

Va trimit mai jos un punct de vedere medical care sustine necesitatea sprijinirii aplicarii unor concluzii ca cele ale "Teoriei gravitationale a vietii".

Cu stima,

ing. fiz. Gabriel Pascu

 

 

 

 

Diseminarea tumorilor solide maligne. Limitele biologice ale chirurgiei oncologice.

20.11.2005, 16:49

 

Articol din publicatia Medicina Moderna

 

 

Autori: C. Vasilescu1, B. Trifan2

 

 

 

1 Conf. Dr. Catalin Vasilescu, Clinica de Chirurgie Generala, U.M.F. "Carol Davila", Institutul Clinic Fundeni, Bucuresti

2 Bogdan Trifan, student, Facultatea de Medicina, U.M.F. "Carol Davila", Bucuresti

Practica chirurgicala zilnica pare de multe ori rupta de oncologia teoretica.

 

Evident, exista o diferenta de pozitie intre medic si omul de stiinta. Medicul este interesant de

post-312360-1289900740_thumb.jpg

post-312360-1289900768_thumb.jpg

patent_2005.pdf

patent_2005.pdf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici vorbim de atitudinea medicilor fata de pacienti...

Dar de atitudinea medicilor fata de restul personalului din subordine nu putem vorbi?

Dar de atitudinea zeflemista a celor din subordinea asistentilor medicali (infirmieri, ingrijitori) putem spune ceva?

Daca nu gasim intelegere la cadrele superioare, cui sa ne adresam? :lol:

Pai nu prea ai cui sa te adresezi decat daca esti "somebody s wife" la noi. Scuze gluma, eproasta dar adevarata

Am o prietena care lucreasca ca As med in Irlanda. Acolo nu ai voie sa spui nici "pas" unei colege in timpul serviciului, darmite sa o stresezi, agasezi indiferent ca e infir,miera si tu esti asistenta..........Medicii nici nu ti se adreseaza direct au doua trei asistente sefe cu care lucreaza si cam asta e...........Nu exista stresul si presiunea din partea colegilor dar ai o responsabilitate f mare.

Daca zici uneia "esti incapabila" iti poti pierde serviciul. Totul se face in scris si numai catre superiori fara a agasa o terta persoana

Cel putin asa imi spunea ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×