Sari la conținut
Forum Roportal
Extrafine

Iulian Celescu din Ploiesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am avut o experienta neplacuta cu un constructor de case, ce doresc sa v-o impartasesc si voua ca sa nu cumva sa patiti la fel.

Judecati singuri si trageti concluziile voastre, eu incers sa fiu impartial (dificila sarcina, recunosc)

 

Am decis sa ne construim o casa p+1 si dl Iulian Celescu a fost recomandat de finul meu (tocmai ii terminase casa).

Toate bune si frumoase, am batut palma pe o lista de preturi si ne-am apucat de treaba (echipa lui s-a apucat, eu am achitat avansul )

Cu contract, cu semanaturi si parafe.

Dupa aproximativ 3 luni de munca m-a anuntat ca va depasi deadline-ul. Nu am avut trecut in contract nici o clauza pecuniara pentru depasiri, deci am tacut malc si m-am rugat sa termine casa cat mai repede, fie chiar motivat numai de banii ce trebuia sa ii incaseze pe faze.

 

Insa lucrurile s-au sfarsit prost. Dl Iulian Celescu, ce a primit de la mine in 2 dati bani in avans ( am extrasele de cont), a considerat de cuviinta ca intr-o zi cu soare , sa nu mai apara la lucrare, cu nici un om, sa isi inchida telefoanele, dar nu intainte de a-mi trimite un sms " Eu ma opresc aici cu lucrarea. Succes"

 

Asa am ramas cu podul netermina, gardul neterminat, cosul si tot interiorul casei neterminate, desi toate erau achitate 100% integral, banii fiind justificati pe hartie ca avans pentru lucrarile de exterior ce trebuia executate: amenrajat in jurul casei troaruarul de acces, acceesul in garaj, terasa, etc.

 

Si in felul asta Dl Iulian Celescu a bagat in buzunar peste 9.000 lei necuveniti, fara nici o justificare. Plus cheile casei si actele de garantie la centrala terminca tot la dansul.

 

Ma puteti suna oricand la 0761.115.657, am poze si actele intregii povesti.

 

Am decis sa scriu pe forum intrucat la OPC si la Politie am depus plangeri si nu am nici un raspuns...

Asa e la noi in Romania, trebuie sa te rogi la o minune ca sa se intemple ce e corect in orice tara civilizata.

 

PS: cine il cunoaste, poate imi spune un nr de tel unde-l pot gasi, ori adresa individului sa lamuresc situatia cu el cumva. THX!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×